• hacettepe siyaset bilimi ve kamu yönetimi bölümünde, yerinden yönetim ve siyaset ve kentleşme politikası kitapları son yılın iki dönemine bir güzel yayılmış akademisyen.

kitaplarının içi daha önce hiç duymadığım kelimelerle dolu. işin acı tarafı bunlar türkçe. ama yani özek, izlence, almaşık, erek falan ne bunlar ya? üstlerini çizip bildiklerimi yazıyorum çünkü okurken dikkatim dağılıyor, en azından öğrenene kadar. ha iyi öğrendim güzel oldu da kullanacak mıyım? çok zor.
  • 6 haziran 2012 günü, muğla kent konseyleri birliği, muğla sıtkı koçman üniversitesi, ve muğla belediyesinin düzenlediği, moderasyonluğunu muğla sıtkı koçman üniversitesi öğretim üyelerinden doç.dr. özlem şahin güngör'ün yapacağı, "çağdaş yerel yönetim anlayışı ve büyükşehir belediyeciliği" panelinde, izmir büyükşehir belediye başkanı aziz kocaoğlu ve içişleri bakanlığı hukuk müşavirliği 1. hukuk müşaviri yardımcısı dr. hasan hüseyin can'la birlikte konuşmacı olarak katılacak olan öncü akademisyen.
  • prof. dr. , akademisyen, dünya çapında tanınan kent bilimci, şahsen ben ruşen keleş'in yerinde olsam kimseyi iplemem ancak o 20 yaşındaki bir öğrenciye siz diye hitap eden ve belki bu öğrencinin 1 veya 2 gününü harcayarak yaptığı ödevi pür dikkat dinleyen, ödevle ilgili notlar alan ve hatta daha sonra bunlardan yararlanabilecek kadar alçak gönüllü bir insandır.
  • türkçe'yi ne kadar düzgün kullandığına ve kelimelerin doğru anlamda kullanılmasına ne kadar özen gösterdiğine bugün bizzat şahit oldum. gazi üniversitesi'nde yapılan 36. şehircilik kolokyumunda kaç akademisyenin sözünü düzeltti :) hehe
  • bugün mustafa koç'un ankara'daki bir konuşmasında ilk kez dünya gözüyle gördüğüm, kent konusunu türkiye'de tekeline almış akademisyen.

1932 doğumlu diyorlar fakat hiç göstermiyordu vallahi.
  • kendisinden bir ders alma şansım olmadı, ama uzaktan da olsa izliyorum kendisini, akademik anlamda nesilleri yetiştirmiş bir insan, hala da aynı dsiplinle devam ediyor, bir şey değil nazarımız değecek hocaya diye korkuyorum.
  • zamanında kendisinden imar hukuku dersi aldığım, kent hukukuna olduğu kadar çin'e de hakim hocamız.
  • kent ve çevre literatürüne muazzam katkı yapmış sbf'nin eski hocası. kentleşme, kent hukuku ve çevre bilimleri konularında dünyanın en donanımlı akademisyenlerinden biridir.
  • yerel yönetimler konusunda duayen hocadır. trabzonludur.
  • tmmob şehir plancıları odasının youtube kanalında yayınladığı 'şehircilik okulu' serisinin ilk dersini meslek etiği konusunda vermiş. kendisini ne zaman dinlesem anlatma tarzına hayran olmuşumdur.

ayrıca üstü kapalı olarak ne karakterini ne de derslerini sevdiğim hocayı rencide etmesi beni ziyadesiyle mutlu etti.
hesabın var mı? giriş yap