• şu anda fıkra gibi görünen ancak rusya'nın sscb ya da abd gücüne erişmesi durumunda gerçekleşebilecek bir durum.

yabancılara haddinden fazla gayrimenkul satmak her zaman risktir.
  • islami iktidar ve yabancıya toprak satışı bu hızla devam etsin, türk halkı 2023 de de islamilerin über lüks hayatları için türkiyeden toprak satamlarına sesini çkarmayıp saray rejimini devam ettirsin yakın gelecekte olası olaydır.

bugün ukraynda olanlar nato nun olmadığı veya türkiyenin natodan atıldığı bir versiyonda hemen olur, kimse de dur diyemez.
  • (bkz: tersane konferansı) ve (bkz: 93 harbi) nedir bilmeyenlerin bunu dile getiren kişilere “deli” dediği ihtimal.

şimdilik ihtimal ama uzak gelecekte gerçek olabilecek ve bize büyük kayıplar yaşatabilecek bir durum olabilir.
  • “nerede rus varsa orada rusya’nın hakkı vardır” demişti putin bir zamanlar. antalya’da da bolca rus var. olur mu olur yani. şartlar uygun.
  • ilk başta bu teori saçma gibi görünse de, açıkçası bu iş böyle devam ederse mesela bir 5-10 sene sonra neden olmasın ki, hak iddia edebilir. düşünün o zaman rusya dünyanın tek süper gücü olarak kalmış mesela, neden olmasın ?
  • kim diyordu hatırlamıyorum ama şöyle bir şey vardı;
    bir gün e devlete girip bakacaksınızki sizde satılmışsınız.
    iş o tarafa doğru gidiyor.
  • başımızda,
    -ege adalarını işgal eden yunanistan’a cevap veremeyen
    - onlarca askerimizi şehit eden rusya’ya gıkını çıkaramayan
    - sınırlarımızı her milletten at hırsızlarına açan
    bir yönetim olursa gayet olası bir risktir.
  • gerçek olabilecek ihtimaldir. konyaaltı/liman mahallesinde yaşıyorum, neredeyse türk vatandaşı komşum yok. araçların plakalarının çoğunluğu yabancı. okuyanlar için çok bir şey ifade ettiğini sanmıyorum, abartıldığını düşünüyor olabilirler. dönemsel bir durum değil bu üstelik, kiralamak yerine satın almayı tercih ediyorlar. göç idaresi web sitesinde bir kısıtlama getirildiğine dair duyuru yapmıştı. neyi kapsadığını bilmemekle birlikte bir faydası olmasını ümit ediyorum. mutli-kulti bir insanım, söylediklerim yanlış yorumlanmasın. bu durumun demografik yapıyı bozduğunu düşünüyorum.

göç idaresi linki
  • alanya ilçesi mahmutlar beldesinde türkiye cumhuriyeti vatandaşı bir rus adayın bir önceki yerel seçimlerde belediye başkan adayı olması ile az daha gerçekleşecek olandır. yalvar yakar vaz geçirilerek son anda püskürtülmüş bir girişimdir.
  • açıkçası akla yakın bir ihtimal. dikkat edilirse zaten putin de türkiyeye geldiğinde ankaraya gitmiyorsa hep antalyaya gidiyor. daha doğrusu rusların katılacağı zirveler antalyada yapılıyor. bir kaç kere oldu diye hatırlıyorum. nitekim rusların da kendi ülkelerinden kaçtıklarında ilk gitmeye çalıştıkları yer antalya. niye antalya, hadi amerikaya ingiltereye kaçanı filan anlarım. ama demek ki antalyayı bizim “altınolukta yazlığımız var” dediğimiz şekilde görüp tanıyorlar, en rahat orada ederiz diye düşünüyorlar.

bu durumda işgal olmasa bile bir özerk statü talep edebilir rusya, ya da antalyada incirlik benzeri bir rus üssü kurmak isteyebilir. suriyede kurulanlara benzer bir üs. hak da iddia edebilir zamanla.
hesabın var mı? giriş yap