• erken kalmak'a esit degildir (denk kume esit kume). erken var erken var, bu cok olanindan. o yuzden onemli.

ne kadar 'cok' ise geceye ve gecenin sukunetine de o kadar yakin, o kadar guzel. "peki ya gece hayati? : )" diyene ise kizilcik sopasi var. olmadi mese odunu var. olmadi sille var. var yani bir seyler.
  • bende istemeden alışkanlık haline gelen durum. bari namaz kılıyım de iki sevaba giriyim dedirtendir.

(bkz: kıble ne tarafta)
  • zorunluluksa her sabah ağlatır insanı. hafta içi çok erken kalkıldığı için hafta sonunun bi bölümü de bu sebeple sikilir. bak ne kaldı şimdi?! mutsuz ettiği noktada sonlandırmak lazım.
  • çalışan için çok boktandır.şuan işyerindeyim ve o kadar uykusuzum ki anlatamam ölüyorum çalışmaktan nefret ediyorum galiba
  • bostancı'da oturan bir insan evladı olarak avrupa yakası'nda işimin olduğu her gün gerçekleştirdiğim eylem.
    trafikte kalmaktan nefret ettiğim için toplantı hadımköy'de de olsa, levent'te de olsa 6:20'de köprüyü geçiyor olmaya çalışıyorum, bu da 5:00 gibi uyanmaya vesile oluyor. sonrasında kapalı bir otoparka çekip kestirmek paha biçilemez.
  • iş yada okul olduğunda 5 dakika daha uyumak için uğraşırken tatil günlerinde olan durum.
  • küçük kardeşe bakılacağı zaman yaşanan ve hayattan bezdiren olaydır. sabahın köründe daha gözler net görmeye başlayamadan bir de miniğin inanılmaz heyecanıyla oyunlar başlar.

yorgunluk hiç böyle derinden hissedilmemişti.
  • dün gece ortalama 7 civarı uyuduğum için sabah 6.30da kalkmam örnek gösterilebilir. devamlı olan bir şey değil tabi bu. haftasonumun piç edilmesi sonucu ortaya çıktı.
    küçüklüğümü hatırladım ya, evde herkes uyuyor ben salonda takılıyorum falan. bir de çizgi film olsa tadından yenmez aslında..
  • 8de kalkıyorum hala erken. etraf karanlık. bu ne aq.

güneşin doğuşunu 8de izliyorum.
hesabın var mı? giriş yap