şükela:  tümü | bugün
 • gereken cevabı vermiştir. iyi ki milletvekili olmuştur dedirten insandır.

  "chp’li akkiraz: (chp dersim ile yüzleşsin) deniliyor. peki siz maraş ve sivas katliamıyla yüzleştiniz mi?’

  chp istanbul milletvekili sabahat akkiraz, düzenlediği basın toplantısında, yarın muharrem ayı orucunun başlayacağını söyledi. türkiye’de milyonlarca vatandaş bu orucu tutarken, devletin bu vatandaşları görmediğini iddia eden akkiraz, "belediyeler, kamu ve özel sektör bakmaktadır, bilmektedir ama görmemektedir" dedi.

  akkiraz, bu durumun genel olarak alevi toplumuna karşı geliştirilen bir siyaset yapma biçimi olduğunu savunarak, şöyle konuştu: "(biz ayırımları ortadan kaldırıyoruz, herşeyle yüzleşiyoruz) dense de iktidar asla alevilik ile yüz yüze gelemiyor, yüzleşemiyor. ’cem evi yoktur, cümbüş evi vardır’ demişlerdi. ’alevilere sivas’ta müze yaptırılacak otel yoktur, biz orayı bilim ve kültür merkezi yaptık, siz de böyle kabul edeceksiniz’ deyip, katillerle şehitlerin isimlerini yan yana yazmışlardır. dünya ticaret merkezini yok eden teröristler ile orada ölen vatandaşların isimlerinin yan yana yazıldığını gördünüz mü? görmediniz. belediyeleriniz milyonlarca dolar harcayıp çok güzel ve görkemli ramazan etkinlikleri yaptı. yarın muharrem orucu başlayacak göreceğiz bakalım, hangi partiden olursa olsun, o büyükşehir belediyeleri ne yapacak? aşure dağıtmakla ya da bir gece etkinlikte hz hüseyin’i anlatmakla bundan kurtulamazsınız."

  siz sivas'la maraş'la yüzleştiniz mi?

  akkiraz, "chp dersim ile yüzleşsin" denildiğini ifade ederek, "peki siz maraş ve sivas katliamıyla yüzleştiniz mi? peki sizler mecliste kimlerle yan yana oturuyorsunuz?" diye sordu.

  kaç alevi vali var?

  "kaç tane alevi müsteşar, vali, emniyet müdürü ya da genel müdür olduğunu" soran akkiraz, "sen bu insanları devletin dışına ittin. yani ’zamane yavuz sultan selimi’ diyebiliriz sana. dün dağ başlarında yaşamaya mahkum edilmiştik, bugün şehrin varoşlarına, işsizliğe ve açlığa mahkum ediliyoruz. istediğimiz tek şey, acılarımıza saygı duyulması ve eşit vatandaşlık hakkıdır" diye konuştu."

  (bkz: http://www.odatv.com/…sla-yuzlestiniz-mi-2511111200)
 • sadece kendisine özel bir hayran kitlesi olan türkücü...bu kitle genelde şakıcının tipine, şurasına, burasına değil de sesine ve yorumuna bakar*...
 • 1997 de londra caz festivalinde söylediği alevi karşılaması ile yeri göğü inleten, fikret otyamın deyişi ile turna avazlı kişi.
 • güzel ağzını açmasıyla hanemizi sümbül, nergis kokularıyla doldurması bir olan, ceylan sekişli, bülbül ötüşlü kadın. arguvan, pazarcık havalarının ve semahların gün bu gün itibariyle en başarılı yorumcusu. en hüzünlü türküleri bile söylerken sesiyle, gözünün bebeğiyle gülümseyen; öyle kalender meşrep, öyle mütevazi, öyle canayakın bir can abla sabayat abla.
 • ----------------------------------------------------

  (bkz: 28 şubat 2016 ekşisözlük direnişi)

  (bkz: bütün entry'lerini silen yazarlar listesi)

  -----------------------------------------------------------

  (bkz: #59026321)
 • uçağa yetişecekmiş, o yüzden genel kurul'u terk etmiş. tarihe not düşülecek ve jübilesine yakışır nitelikte bi' hareket olmuş tabi. yüce divan oylamasının neticesi belli, kaç oyla red kararı çıktığı belli ama böylesine bi' gündem dahilinde bile meclis kurulu'nu terk edebiliyorlar. hadi emine neyse, bağımsız triplerinde de, buna ne oldu anlamadım.

  neyse ki son dönemi; umarım chp bundan sonrası için de alevi oylarını sabitlemek için bu ve bunun gibi niteliksiz modelleri vitrine koymaz. sanatçı kontenjanından birilerini gösterecekseniz de inanılmaz nitelikli kişiler var, en azından iki kelime cümle kurabilecek nitelikte birileri olsun mümkünse.

  edit: kurulu terk edeceğini anlayınca, vekiller ikinci oylamada "gitme, çok kritik bi' oylama olabilir" şeklinde sözler sarfetmişler kendisine, istanbul'a son uçak 23.00'de demiş, basmış gitmiş. arkasından da chp sıraları hareketlenince danışmanları ile haber yollamış, tansiyonu çıkmışmış da, güven hastanesi'ne gidecekmişmiş de...

  edit2: eğer ki kurul içerisinde fenalaştıysa öncelikle ilkyardım ekibinin ve meclis revirinin müdahale etmesi gerekirdi. yok kuruldan çıkınca fenalaştıysa da bu durumda "hastayım" kısmı yenmiyor. ne sebeple kuruldan çıktığını açıklasın, bunu yaparken de dürüst olsun. kendisini bu denli eleştirenlerin sosyal demokrat ya da daha net bi' tabirle chp'ye oy veren/vermiş kitle olmasının tesadüf olup olmadığının kararını da iyice düşündükten sonra versin.

  yazık.
 • "her sıkıştığınızda sığındığınız ana liman inançsal ötekileştirmedir. kur’an-ı kerim’i mızrağa takanlarla bir farkınız kalmıyor bu zamanlarda. dün seçimde yarattığınız din sömürüsünü bugün dış politikanıza da taşımanız yarattığınız korku imparatorluğunu küreselleştirme çabasından başka bir şey değildir" diyebilmiş yiğit kadın. hani yaşar kemal'in romanlarında bulunanlardan.
 • bugün yaptığı basın toplantısında iktidarın aslında alevilikle yüzleşmekten kaçındığını belirtmiştir.

  http://www.cnnturk.com/…e.sordu/638110.0/index.html
 • sünni yobaz davranışından farklı olmayan bir tavır sergilemiş sanatçı. sanatçı kişiliğine söz söylemek bilgimi aşar ancak yapmaya çalıştığı siyaseti eleştirme hakkını kendimde görüyorum. ne demek biz aleviler olarak mansur yavaş'ı istemiyoruz. "biliyorsunuz alevi" söyleminden ne farkınız kaldı şimdi sizin? hala 1989 dönemini sayıklıyorsunuz, değişmeyen tek şeyin değişim olduğunun farkındasınızdır umarım. o tarihten bu zamana dünya siyaseti, ideolojiler değişmiş ama chp aynı kalmalı, öyle mi? lütfen artık biraz alttan bakmayı öğrenin, kaybetmeyi hobi haline getirmiş murat karayalçın, yalova'dan gelip ankara'ya talip olan muammer ince ile siz ancak kişisel egolarınızı tatmin edersiniz.
 • o hele bir arguvan uzun havası söylesin, hele bir bir ''seni seven sevmesini bilmemiş''i salsın kulaklarımıza..herkes sussun, gözler dolsun..öyle güzel bir kadın işte..
hesabın var mı? giriş yap