• türkiyenin çağrı merkezi ünlüsü. sabri bayraktar'la konuşmayan, sabri bayraktarı bilmeyen müşteri temsilcisi yoktur bu diyarda.

ukteyi veren: sturmgewehr (28.02.2007 11:34)
  • çağrı merkezlerinin belalısı şahıstır,
    nüfus kağıdına kayıtlı ismi midir yoksa kendince kullanıcı adı mıdır bilinmez,
    kesin olan, hangi çağrı merkezini ararsanız arayın, çalışanları diken diken eden,
    mevzuya, sizin şefiniz kim? bana şefinizi bağlayın diye giren ve belki efsane.
    (bkz: hepimiz sabri bayraktar ız)
  • hatırladığım kadarı ile konyalı'dır bu şahıs. gece vardiyasında yaratıcılığı artar.
  • kendisiyle yıllar yıllar önce konuşma şerefine nail olduğum insandır.

delidir biraz. o zamanlar öyleydi ya da. hatta düştüğü zaman kendisiyle konuşan müşterinin sabri bayraktar olduğunu anlayan müşteri temsilcisinin suratı, far görmüş tavşan gibi olurdu. donar kalırdı zavallım. sonra el ayak titremeye başlardı. mute'a basılıp küfür hazinesinden en nadide küfürler seçilip kullanılırdı. konuşmanın sonunda da kulaklık bir tarafa fırlatılır ve bir kaç saat idari izin alınırdı. hayatı boyunca yeterli sayıda deliyle uğraşmış biri olarak, kendisine nasıl davranacağımı içgüdüsel bir şekilde bildiğim için, benim başıma bela olmamıştır hiçbir zaman. kendisine saygı da duyuyordum garip bir şekilde. artık adam bunu mu anlıyordu nedir, benle konuşurken gayet normal konuşuyordu. muhteşem ötesi isteklerini bildiriyordu yine tabi, büyük bir ciddiyetle kaydediyordum. çok özledim yemin ederim bu adamla konuşmayı. zamanında ''sabri bayraktar ne zaman ararsa ben konuşmak istiyorum.'' diye bir öneride bulunmuştum fakat yöneticiler kabul etmemişti.

- sen şimdi kapat canım, ben yine arayacağım. çıkan arkadaşına da yazık olacak.

demişliği vardır. dağlara taşlara.
  • sizi dinlemekten öte,
    ezberlediği üç beş cümleyle derdinize derman olmak bir yana,
    derdinizi içinden çıkılmaz hale sokan istisnai çağrı merkezi yetkilisine;
    "-kusura bakmayın ama insanın böyle anlarda sabri bayraktar olası geliyor"
    tepkiniz telefon görüşmesini sibirya tundralarına çevirir ki;
    sessizlik karşı taraftaki yetkilinin,
    şüpheli ve gergin sözde gülümsemesiyle bozulur,
    o arada size için için saydırmışlığını ise hiç hesaba katmıyorum bile.
  • geçenlerde, karısının çağrı merkezini arayıp, ''nasıl olsa sabri sizi mutlaka arar, arayınca söyleyin eve gelsin'' diye not bıraktığı söylenen efsane.
  • - o zaman o müdürün donunu giyip gelecek...
    - müdür benim efendim..
    - senin gibi müdürün ta a.... k....m

şeklindeki harika diyaloğun sahibi.. işallah denk gelmem bu şahsiyete deme sebebi..
  • (bkz: komik)
  • çağrı merkezi tecrübesi olduğu sanılan, müşteri temsilcileriyle yakın bağlar kurup hepsinin "babası"olduğunu(!) belirtmeden geçemeyen çağrı merkezi belalısı
  • öldüğüne dair söylentiler dolaşıyor. allah başımızdan eksik etmesin denilecek bir kişi değil ama haber doğruysa tüm çağrı merkezi caimasının başı sağolsun ..
hesabın var mı? giriş yap