• türkiyenin çağrı merkezi ünlüsü. sabri bayraktar'la konuşmayan, sabri bayraktarı bilmeyen müşteri temsilcisi yoktur bu diyarda.

ukteyi veren: sturmgewehr (28.02.2007 11:34)
  • geçenlerde, karısının çağrı merkezini arayıp, ''nasıl olsa sabri sizi mutlaka arar, arayınca söyleyin eve gelsin'' diye not bıraktığı söylenen efsane.
  • kendisiyle yıllar yıllar önce konuşma şerefine nail olduğum insandır.

delidir biraz. o zamanlar öyleydi ya da. hatta düştüğü zaman kendisiyle konuşan müşterinin sabri bayraktar olduğunu anlayan müşteri temsilcisinin suratı, far görmüş tavşan gibi olurdu. donar kalırdı zavallım. sonra el ayak titremeye başlardı. mute'a basılıp küfür hazinesinden en nadide küfürler seçilip kullanılırdı. konuşmanın sonunda da kulaklık bir tarafa fırlatılır ve bir kaç saat idari izin alınırdı. hayatı boyunca yeterli sayıda deliyle uğraşmış biri olarak, kendisine nasıl davranacağımı içgüdüsel bir şekilde bildiğim için, benim başıma bela olmamıştır hiçbir zaman. kendisine saygı da duyuyordum garip bir şekilde. artık adam bunu mu anlıyordu nedir, benle konuşurken gayet normal konuşuyordu. muhteşem ötesi isteklerini bildiriyordu yine tabi, büyük bir ciddiyetle kaydediyordum. çok özledim yemin ederim bu adamla konuşmayı. zamanında ''sabri bayraktar ne zaman ararsa ben konuşmak istiyorum.'' diye bir öneride bulunmuştum fakat yöneticiler kabul etmemişti.

- sen şimdi kapat canım, ben yine arayacağım. çıkan arkadaşına da yazık olacak.

demişliği vardır. dağlara taşlara.
  • - o zaman o müdürün donunu giyip gelecek...
    - müdür benim efendim..
    - senin gibi müdürün ta a.... k....m

şeklindeki harika diyaloğun sahibi.. işallah denk gelmem bu şahsiyete deme sebebi..
  • sizi dinlemekten öte,
    ezberlediği üç beş cümleyle derdinize derman olmak bir yana,
    derdinizi içinden çıkılmaz hale sokan istisnai çağrı merkezi yetkilisine;
    "-kusura bakmayın ama insanın böyle anlarda sabri bayraktar olası geliyor"
    tepkiniz telefon görüşmesini sibirya tundralarına çevirir ki;
    sessizlik karşı taraftaki yetkilinin,
    şüpheli ve gergin sözde gülümsemesiyle bozulur,
    o arada size için için saydırmışlığını ise hiç hesaba katmıyorum bile.
  • bir hafta önce konuştuğum şahıs;

- iyi günler ben necronom, size nasıl yard......
    + takım liderini bağla bana!!
    + duymuyor musun kulağını s.kktiğim..
    - bu şekilde bir sürecimiz yok efendim.
    + <küfür kıyamet> <küfür kıyamet>
    - bu şekilde konuşmanız yetkili birine aktaracağım anlamına gelmiyor efendim.
    + efendini s.kerim, allahını, kitabını, kur'anını diye devam eden küfürlerin hemen sonrasında.
    - isminizi rica edebilir miyim?
    + beni tanırsınız, sabri ben.
    - telefon numaranızı rica edebilir miyim?
    + takım liderini ver lan bana ile devam eden ve sonu gelmeyen küfürlerin hemen sonrasında.
    - bu şekilde konuşmaya devam ettiğinizi için çağrıyı sonlandırmak durumunda kalıyorum, sonrasında dalga geçer gibi "kendinize çok iyi bakın efendim, iyi günler diliyorum hoşçakalın" sözüyle pat!

en nihayetinde sabri bayraktar işte, alıştık :)
  • bu adama hafifte olsa sempati besleyen sapıktır. üç kuruş maaşla çalışan insanlara hakaret etmek elinize ne geçiriyor?
  • hatırladığım kadarı ile konyalı'dır bu şahıs. gece vardiyasında yaratıcılığı artar.
  • az önce bana bağlandı bu herif. sadece adımı falan söyledim. sonra bu küfre başladı. öyle durdum, ses de vermedim. dakikalarca sessiz sedasız takıldık. sustukça küfür etti. kapatmadım da telefonu. o da zaten kapatmadı. küfür ettikçe dinledim amk.

"hoşuna gidiyor değil mi" diyor bi de. hahahahah
  • garip bir adam, psikolojik rahatsızlığı olma ihtimali yüksek.

eğer bilinçli bir şekilde yapıyor ise bu adama en güzel ceza ıssız bir adaya terketmek bence.
hesabın var mı? giriş yap