• sırf uzun boylu olduğu için yakışıklı olduğunu düşünen erkeğin farklı varyasyonudur.

şöyle bir tweet görmüştüm: "sakal bıraksam yakışıklı oluyorum, şapka taksam yakışıklı oluyorum; yüzümü ne kadar kapatırsam o kadar yakışıklı oluyorum"
  • haftanın 7 günü sinek kaydı gezen bir adam olarak, bırakın sansın arkadaş. bırakın insanlar kendilerini iyi hissedecek bir sebep bulabilsinler.

bir insanın kendini iyi hissetmesi, özgüvenli olması neden zorunuza gidiyor. hem de tamamen kendisi dışında hiç kimseyi ilgilendirmeyen ve kimseye zararı olmayan bir tercihi yüzünden...

ne garip insanlarsınız arkadaş siz ?!
  • sakalsızkenki maymun suratını kılların arkasına sakladığında zannedilen durum. halbuki bu sefer de çoğu kıllı maymuna dönüşüyorlar.
  • bir furyaya kendini kaptıran erkektir esasen.
    kadınların gözünde dağ kaçkını gibi bi şey olduklarını bilseler öyle sanıyorum ki sakal bırakırken üç kere düşünürlerdi. hadi diyelim ki kararlısın.. bi toparla, bi kısalt, bi şekle sok güzel kardeşim.
    bu nedir yahu.. salkım saçak, tek tip.
    bize yazık.
  • ağırlıklı olarak türkiye'de ve ortadoğu toplumlarında gözlenen bir gariplik.
  • 1) konu yakışıklılık olduğu zaman, bıçkın varoş delikanlılarını küçümsemeyin derim. daha deneyci davranabildikleri için kendilerine yakışanı bulma konusunda daha başarılı olabiliyorlar.

tıpkı lubunyalar gibi. işin ironik yanı, bu bıçkın varoş delikanlıları ile lubunyaların yolu gey barda keşisiyor. tam da bu yüzden emin olamıyorum, varoşlar mı gey bara şekil veriyor, gey bar mı varoşlara?

stanley'e kostüm seçimi:

stanley 1

stanley 2

stanley 3

stanley 4

stanley 5

2) nesneler kadar temsil ettikleri de önemlidir. ancak bazen nesnenin temsil ettiği, orantısız bir şekilde nesnenin kendisinden daha önemli hale gelebiliyor. misal, üç tel sakalı olan adamların sünnet olduğu için sakal bırakması gibi. burada sünneti takip ediyor olmak, sakalın kendisinden daha önemli.

ya da yeşil parkanın çağrıştırdıklarının, insanın üzerine oturan bir parka seçmesinden daha önemli olması gibi. tam da bu yüzden her yeşil parka giyen deniz gezmiş gibi yakışıklı olmuyor.

ben bağzen insanların kendi elleri ile kendilerini çirkinleştirdiklerini düşünüyorum.

3) sakala dönecek olursak, işte bağzı kaba saba kabuller var: köseli bir yüzün yuvarlak-bir yüze göre daha erkeksi olması ve belirgin çene hattının dikkat çekici olması gibi. sakalın şekli ile oynalarak, bu orantılara müdahale etmek mümkün.

bizim şirkette urfalı bir delikanlı çalışıyor. delikanlı kaş ve gözden ibaret, tostoparlak yüzlü bir adamdı.

öncesinin temsili hali

sonra sakal bırakınca şuna döndü:

sonrasının temsili hali

aradaki fark, delikanlının deneme yapmaktan çekinmemesi, sakalının yanlarını kısalttırması , böylece yüzünün daha uzun görünmesini sağlaması ve kendine yakışanı belirlemesinden kaynaklanıyor.
  • aynı erkeğin sakalsız halini görmeden yorum yapmamak gerekir. kirli sakal ve üstüyle gördüğünüz herhangi bir erkeğin sinekkaydı haliyle daha seksi olma ihtimali en fazla uzun saçlı bir kadının 3 numara saçla daha güzel olma ihtimali kadardır. yani üzgünüm ama o adam sakal yüzünden değil sakala rağmen çirkin lan.
  • bir erkeğe sakallarını kestirerek, gömlek giydirip kravat taktırarak, kumaş pantolon dikte ederek “iyi görünüm” yakalattığını zannedenlerin götüne giresice erkektir. en az kadınlara yapılan dayatmalar, ayrımcılıklar kadar haksız ve sevimsizdir. pek çok erkeği kendine yabancılaştırmaktadır. ayrıca kol ve bacak kıllarını almayı feminizmine düşen gölge olarak gören kimi vajinalı arkadaşların da ikinci yüzünü ayan beyan ortaya dökmektedir.

sakal erkeklerin çoğuna yakışmaktadır. zaten o adam kendini öyle beğeniyorsa sana çok da laf düşmez.
  • son 5-6 yıldır patlak veren şey. hele bir de sakallar kızılsa bu kendini yakışıklı sanma durumu iyice artıyor nedense.*
  • gaflettir.

sadece kadınlar değil tüm insanlar, karşılarında temiz bir yüz görmek isterler.

her ne kadar sevmediğim bir söz olsa da "kılda keramet olsaydı götte çıkmazdı" diyerek müsaadenizi rica ediyorum.
hesabın var mı? giriş yap