• edepsiz komedya'yla keşfetmiştim ben bunları, lisenin başlarındaydım, aşıktım. sanki o sözler o tanımlayamadığım güzel ruh halimi anlayayım diye hayatıma girdi, bir daha da çıkmadı. sonrasında laleler beyaz, yağmur güncesi, kor bir ay, ve daha niceleri geldi. hayatıma doğru zamanda doğru şarkıyla girdiği için sakin'in bendeki yeri çok başka oldu. müzik yaptığını söyleyip çöp gibi şarkılar yapanlar yazdan yaza sektirmeden albüm çıkarırken sakin'den bana geriye bir avuç şarkı kaldı, en çok koyan da bu sanırım. onlar müziği bıraktı, ben de bir daha hiç aşık olmadım.
  • bizim büyük çaresizliğimiz filmini izledikten sonra tanıştım kendileriyle ama çok geç kalmışım derttir içime. çoktan dağılmışlardı. bir hal var müziklerinde defalarca dinlememe rağmen her defasında ayrı seviyorum her defasında içime ayrı işliyorlar. klasik söylem olarak keşke ayrılmasalardı ya keşke içime işleyen başka şarkılar yapsalardı. tadı damağımda kaldı.
    en sevdiğim de animal kingdom (bkz: animal kingdom) olur bıkmadan dinlerim.
  • bu sarkiya hayat olan tatli adamlar. yeni tanistim sayilir. bir badicigimin hediyesiydi eksik şarkısı. guzeller. icimi okur cok dokunurlar.

sevdigin bu gozler sessizse inan cok cok uzakta gercegim...
    sen kucuk prensim varliginla fethettin mi sandin bu garip dunyami????
  • turkiye'de yapilmis alternatif muzigin en buyuk iki kaybindan birisi. digeri de vega.
  • an itibariyle 2.albümlerinden 2 demo yayınlamışlardır.
  • solisti onur özdemir twitter adresinden bir kez daha sakin'in toplanmayacağını belirten şeyler yazdı.
    son olarak ise sakin'in 2. albümünde olması planan şarkıları paylaşıverdi.
    çok güzellerdi. umarım onur özdemir'i sakin albümünde yarattığı büyüyle solo performanslarıyla da görürüz.
  • vokalisti, uzun bir süredir vizyonunu 3.sınıf popçulara şarkı yapmakla kısıtladığı için bir daha bir araya gelmesi mümkün olmayan grup.
  • maalesef hiçbir zaman yayınlamayacakları 2. albümünün demolarını paylaşmış grup.
    https://soundcloud.com/sakin-2-album-demolari
    özellikle hangi iz'in demo olarak kalması ne kadar üzücü...
  • çok sağlam bir albüm bıraktıklarından olsa gerek son beş yıldır dinlemekten sıkılmadığım parçaları var, sözleri türkçe sözlü müziğin çok üzerinde, çok kaliteli ama şunu sormaktandan da kendimi alıkoyamıyorum dağılmasalardı bozma ihtimalleri neydi, diğer örneklere bakınca çok yüksek. iyi olan belki de buydu, bazı grupların son hallerine bakıp küfrettiğim gibi küfretmiyorum en azından
hesabın var mı? giriş yap