• türk dizilerindeki gariban kahramanın ünlü birine tıpa tıp benzeme klişesini yeniden canlandıracak dizidir. ne vakittir göremiyorduk ekranlarda, azalarak bitti sanıyordum ama bitmemiş, küllerinden doğmuş.
  • fragmanı yayınlanmış dizidir. ayrıca oyuncu kadrosunda çok sevdiğim bir arkadaşım da var.*

bakalım tutacak mı?
  • bu tutarsa ki tutar diyorum. tüm kemal sunal klasikleri dizi olur. gayet ince espriler barındırdığını da belirtmeden geçemeyeceğim.
  • kahve getiren yaşlı kadın sahnesiyle resmen yarmıştır.
  • levent ülgen ilk kez bir dizide fırıldak, çakal birini değil de saftirik, temiz, anadolu emmisini canlandırıyor. dizinin de tek özelliği bu zaten.
  • galatasaray bayrağının çöpe atıldığı sahne ile ilgili gani müjde'nin açıklama yaptığı dizi:
    "senaryomuzda öyle bir sahne yok.sette eklenmiş.yapımcıya telefon ettim tekrarında çıkartıldı zaten. sahneyi attırdım ve ekleyen yönetmenin uyarılmasını istedim daha ne yapayım. başlarında duramam ya sahne çekerken. çöp sahnesi senaryoda yoktu.sahne atıldı ve ekleyen arkadaşa gereken ceza verildi.incinen arkadaşlardan sorumlu olmasam da özür dilerim."
  • hallederiz kadir'in yine tahammülü zor bir karakteri canlandırdığı dizi.

en son babalar duyar dizisinde yine izlenebilen ama akasya durağı ile beraber sempatikliğini* çekilmez bir karakter haline getiren levent ülgen'in dizide galatasaray bayrağını çöpe atmasıyla* hem diziye hem gani müjde'ye ayrı antipati duydum.
  • dizide yapılan terbiyesizlikten sonra, sahneyi çeken yönetmen ersoy güler, görevinden istifa etmiş ve süreç film'den özür açıklaması gelmiş.

"yapımı şirketimiz “süreç filmcilik” tarafından gerçekleştirilen ve 9 mayıs 2013 perşembe akşamı show tv ekranlarında ilk bölümü yayınlanan “salih kuşu” adlı dizimizde, “galatasaray spor kulübü” taraftar ve camiasını rencide eden bir sahne yer almıştır. senaryoda yer almayan ve sonradan sette eklenmiş ilgili sahneden dolayı şahsen bir galatasaray taraftarı olarak “galatasaray spor kulübü”, camiası, tüm galatasaraylı taraftarlardan ve senaristimiz gani müjde’den özür dileriz. konu ile ilgili oğuz altay aranmış gerekli açıklamalar yapılmış ve kendisinden de özür dilenmiştir."

http://magazin.milliyet.com.tr/…1706496/default.htm
  • en fazla 10 bölümlük bir yayın hayatına sahip olacak dizi. bunu yazmak için müneccim olmaya gerek yok. yayınlandığı kanal belli, senaristi hak getire, kendini tekrarlayan konular, galatasaray bayrak krizi bunların başlıcaları. daha ilk bölüm yeni yayınlanmışken yönetmeni görevinden ayrılan bir diziden nasıl bir medet umulacak çok garip.
  • başrollerinde levent ülgen, ayçin inci, goncagül sunar, bekir aksoy ve murat eken'in yer aldığı dizi. ekipte, nevra serezli ve bülent kayabaş gibi usta oyuncularla birlikte mustafa uzunyılmaz, evren duyan, burçin bildik, anıl çelik, elvin levinler, aycan koptur, fulden akyürek ve barış kıralioğlu gibi isimler de yer alıyor.
hesabın var mı? giriş yap