şükela:  tümü | bugün
 • dikili ve altinova ilceleri arasinda bulunan cok sayida yazlik evi ile meshur sahil beldesi.
 • ask yuvası gibidir.. salihleraltında aşklar uzun sürer ve genelde evlilikle sonuçlanır.. nedir kerameti bilinmez.. simkur ziraatçiler ve maarif koleji siteleri sıkıfıkıdır.. dedikodular bile komün hale gelmiştir.. öteki siteden kız aldık , beriki siteye kız verdik gibi cümleler sık duyulur.. özünde sevilmez aslında ama özlenir bu belde.. alkolik olunur , melankolik olunur... bağımlılık yaratıo galiba
 • 11 senelik calismalarim sonucunda disilerin her yerde agzinin tadini bildigine karar verdigim tatil yoresi. * *
 • seneler once bir gun gezmek icin gittigimiz ve akabinde icerisinde bir adet yazlik edindigimiz $irin dikili beldesi. tam olarak altinoluk ve dikili arasinda bir yere tekabul etmektedir. ula$im imkanlari acisindan aslinda guzel bir yerdedir. zira hem izmir'e hem de yukarida bulunan ayvalik tarafina kolayca ula$ilabilir. denizi zannedildiginin aksine cok super olarak tarif edilemez, zira gunune gore cok dalgali olup, gunune gore bilimum yosunu deniz anasini icinde barindirabilir. lakin deniz durgunken tadina doyum olmaz her ne kadar girdiginiz gibi derinle$meye ba$liyor olsa da.

  burada bulunan bircok yazlik -hatta hemen hemen hepsi- denize 0 olsa da bu mesafe denizden yuksekligi ifade ettigi icin denize 0 olarak aldiginiz veya kaldiginiz yazliktan denize kadar 600-700 metre yurumeniz gerekebilir. son donemlerde alt ve ust yapi olarak haril haril cali$ildigi icin baya bir adama benzemi$tir. ayrica sahil kenarindaki aktivite ve sosyal imkanlar onceden cok kisitli iken $imdilerde pek bir ilgi cekecek boyuta ula$mi$tir. ey gidi zamaninda bir tek efsane adli bi mekan vardi orada. onda da pide mide yiyerek egleniyoduk kendi capimizda.

  gunu sabahin gec saatlerine dek ya$ayan ve gunduzun cogunun geride kaldigi saatlerde uyanan insanlar icin de cok guzel bir mekandir, zira deniz kenarinda oturup sahildeki canliliga tanik olmak bile buyuk bir zevk olur. ickinizi alip bu guzel manzaranin tadini cikarabilirsiniz. her ne kadar arasira jandarma gelip geciyor olsa da jandarmalar pek bir kafa dengi, 2. 3. geci$ten sonra kanka da olabilirsiniz kendileriyle. saolsunlar pek sicakkanli hepsi.

  a$klarin en garip ve en lezzetlileri icin de uygun bir mekandir burasi. beldenin yaz nufusunun abarti rakamlara ula$masi ve siteden gecilmiyor olmasi sizleri olmadik insanlarla tani$maya ve hatta her sene ba$ka arkada$ gruplarina dahil olmaya itebilir. seceneginiz de boldur yani.

  her ne kadar son 3-4 senedir hakkini veremesem de, gidip guzelcene tadini cikaramasam da aklimdan hic cikmayacak anilara sahne olmu$ guzel bir mekandir salihleralti.
 • asli bar gibi gece guzel muzikler calan bir bari, gunduzleri takilmalik asli beach cafesi, la rose adli kiro bir diskosu, ozellikle bazi gunler mukemmel denizi ve en onemlisi, ask-arkadaslik vs. icin bir dolu kafa insani olan, 4 senedir geldigim yazlik mekan. seneler sonra dial-up uyeligi alip bu entryi girebilmeme sebep olmus yerdir ayrica. yazin ilk gunlerinde oldukca bos oldugundan yazlikta gunduz vakti zamanimi bilgisayar basinda gecirmeme de sebep olmaktadir ayni zamanda.
 • 1 ay kaldım..sonlara doğru geceleri sıkılmaya başladım ve istanbula döndüm fakat farkettim ki burda hiçbirşey yokmuş(istanbul) . orda eğlenmekten sıkılmışım ben...ankara ve izmir den daha çok gelen var buraya...sabah kalk tostunu ye içmeye bşla gece canlı müziğini dinle ortamını kur sabaha kadar muhabbet et nargileni iç mangalını yak...gözünü seviyim oranın ben ya...
 • 20 yıldır her yaz gitmekten bıkamadığım (yaş zaten 20), sıkılıyoruz desek de arada bodrum'a kaçsak da özlediğimiz yer..
  hep diyoruz arkadaşlarla, "elimizde bastonlar varken de geleceğiz buraya" diye.
 • dikili'ye 15, ayvalık'a 23 km uzaklıktaki tatil beldesi. izmir'den yaklaşık 150 km civarıdır. izmir'den buraya gitmek için, dikili'nin içinden geçmek yerine, ayvalık yolu üzerinde bulunan kabakum mevkiini biraz geçtikten sonra soldaki yoldan gitmek tercih edilmelidir. direkt dörtyol denilen yere çıkılır. dörtyol demişken; (bkz: karıştır)

  ayrıca fazla eğlence yeri bulunmaz. sahil kenarında bulunan efsane tam bir efsanedir bu konuda. bir de galiba yeni açılan platon denilen bir yer mevcut.
 • müdavimleri arasında çok sevilen bir yerdir. her yaz 'abi bu yaz bir kaç hafta çeşme yapalım' denir fakat salihleraltı'ndan bir türlü ayrılıp gidilemez. genellikle küçüklükten itibaren her yaz gelenlerle doludur dolayısıyla çoğu kişi birbirini tanır. birkaç sene öncesine kadar çok fazla bir şey olmayan bir yerdi fakat yeni yeni tansaş açıldı sağlık ocağı falan yapıldı. salihleraltı'yla alakalı en önemli mevzu ise arkadaşlıklarıdır. öyle kışın unutulan arkadaşlıklar değildir, harbi arkadaşlıklar kurulur salihleraltı'nda. dörtyoldan köprüye kadar olan yer ile köprüden sonrası birbirini çok tanımaz ama her yeri kendi içinde güzeldir. aykosu, dikili konakları, eğitimcileri, eskişehir beyaz kenti, marketi...vb. ile çok güzeldir salihleraltı.
 • 4 sene aradan sonra yine geldiğim küçük, samimi tatil beldesi. site arkadaşlıkları da had safhada. çok değişmemiş buralar. migros açılış, dondurmacılar çoğalmış.. salihleraltı'nın dikili'ye, ayvalığa, bodrum'a yakınlığı da büyük avantaj, sıkıldın mı atla gez gel.