şükela:  tümü | bugün
 • tim burton'un nightmare before christmas isimli stop motion'undaki ana karakterlerden biri olan sally'nin kendisini fark etmiyor görünen platoniği pumpking king jack'e hitaben söylediği şarkı, on tane celine dion balladına değer bir danny elfman bestesi.
 • benim aklıma düştüğü gün başlığı açan enigma ve aklımdakini yazan eowyn'i saygı ile selamlıyorum, kendilerini bir çeşit saykik şilti ile ödüllendirmek isterim.

  kendimi izlediğim günden beri identify etmeme sebep olmuş tim burton'ın şaheser heroine'i sally bu şarkıyı jack christmas town'a noel'i almaya gitmek üzere yola çıkarken söylemeye başlar. herkes kutlama yaparken sally boş sokakta hüzünlü müzikler çalan sokak orkestrasının önünden geçer, iplerle tutturulmuş kollarını sallar, kukla bacaklarını sürükler, bir stop motion karakteri için çok fazla hüzünlüdür, çok fazla dokunur. "and can he see how much he means to me, i think it's not to be" der uzaktan bakıp da, kalbimi kırar. üstüne "and will we ever end up together, no i think not, it's never to become, for i am not the one" demese belki katlanabiliriz. danny elfman çok üzmüştür beni bu şarkıda, ayıp etmiştir.

  tim burton filmin sonunu güzel bağlamasa, evvelden jack'in hep çok meşgul de olsa -ne de olsa bir inventor innovator'dır- bir şekilde sally'e duyduğu ilgisini dikkatini bize göstermese ağlatacaktır dahi. onun yerine muhtesem grafiklerle bezenmis bir son ekran çıkarır, en güzelinden. çikolata yemişçesine mutlu oluruz.
 • london after midnight adlı yeni nesil goth grubu tarafından oddities adlı albümde ve zannederim çeşitli canlı performanslarda* yorumlanmış süper parçadır.
  sally'ye hayran olmanıza, tim burton'ı öpücüklere boğmak istemenize, danny elfman'ı idol ilan etmenize ve en önemlisi gözlerinizden yaşlar gelmesine sebep olur.
 • bu da böyle yanlışlıkla ukteleştirip akabinde doldurduğum bir başlık olsun.
  (bkz: sallys song)
 • isyanim dünyaya tadinda da olsa süper, hüzünlü bir nightmare before christmas sarkisi:

  i sense there's something in the wind
  that feels like tragedy's at hand
  and though i'd like to stand by him
  can't shake this feeling that i have
  the worst is just around the bend

  and does he notice my feelings for him?
  and will he see how much he means to me?
  i think it's not to be

  what will become of my dear friend?
  where will his actions lead us then?
  although i'd like to join the crowd
  in their enthusiastic cloud
  try as i may, it doesn't last

  and will we end up together?
  no, i think not, it's never to become
  for i am not the one
 • london after midnight tarafından yorumlanmış versiyonunun bulunduğu albümde* bir adet de the christmas song görülmesi sayesinde sean brennan'ı da kafadan the nightmare before christmassever ilan edip gönüllerde apayrı bir yere koymayı sağlayan şarkı.
 • başka kimsenin olamayacak şarkı... kimse tarafından sahiplenilmemesi gereken şarkı... kimsenin böyle hissetmemesi gereken şarkı...
 • danny elfman ile tim burton birleşince anlatılmayan bir şey kalmıyormuş, insana bunu öğrettikleri için bu şarkıyı loop a alıyoruz, saygımızı gösteriyoruz.
 • danny elfman ın en iyilerinden, filmi bilmem kaç kere izleyip, bunun iki katı dinlememe rağmen sıkmayan şarkı.
 • muhtesem bir sarki bu. fiona apple'in gotik yorumu, bir tuvali yavasca ve aglayarak siyaha boyar gibi...

  boynu da hafif bukuk. cevresinde daireler cizerek dusuyoruz tozlu zemine.