şükela:  tümü | bugün
 • 1984 yılında jordanın* önünde 2. sıradan draft edilmiştir. sakatlıklarla uğraşmıştır, nbain en büyük draft hatasıdır.
 • portland faciasi, gerci adamada yazik kimse sam bowie nasildir nedir bakmadi hep jordanin onunde secildigi konusuldu ama suda bir gercektir ki o yil jordanin birinci secilmesine pek ihtimal verilmiyordu, pivot ihtiyaci olan houston un hakeem i sececegi barizdi, sam ve jordan ve hatta charles barkley in ikinci olarak secilmesi bekleniliyordu onun icin o zamana donuldugunde pekte suclanicak kimse yok, hem jordan portland tarafindan secilseydi acaba bugunku jordan olabilecekmiydi, yada hakikaten inanilmaz yetenekleri olan sam bowie yasadigi sanssizliklari yine yasiyacakmiydi yoksa su anda oda nba in en degerli tahtlarindan birisine oturmus olacakmiydi? neticede iyisiyle kotusuyle ben bu adama dua ediyorum cunku o olmasaydi kanimca jordan bugunku jordan olmazdi cunku portland ona chicago kadar uygun bir yer degildi o zamanin sartlarinda.
 • michael jordan, charles barkley ve john stockton'ı geride bırakarak draft edilmiş kişi.
  (bkz: darko milicic)
 • üniversite efsanesi, nba fiyaskosu. onun kadar olmasa da bir diğeri için:
  (bkz: jj redick)
 • 9 yıllık nba kariyerini onca sakatlığa rağmen 10.9 sayı, 7. ribaunt ve 1.8 blok gibi çok da yerlerde sürünmeyen ortalamalarda bitirmiştir. draft öncesinde olimpiyat takımına kadar gitmiş, formasını da kentucky tavanına astırmıştır.

  kısaca sorun şu değil;

  http://www.nba.com/…ile/index.html?player=sam_bowie

  şudur;

  http://www.nba.com/…ndex.html?player=michael_jordan

  aşağıdaki fotoğraftan da anlaşılacağı gibi dost meclisinde 'ben mi dedim hacı beni jordan'dan önce seçin diye' açıklamasında bulunmuştur.

  https://s3.amazonaws.com/…am_bowienp.jpg?1319817263
 • an itibariyle espn'de hayat hikayesi gösterilen, portland'imin michael jordan'in önünde draft ettigi basketbolcu.

  bacagina sictigim.

  edit: bir de 2007 yilinda kevin durant yerine sectigimiz bir greg oden dangalagi var ki...
  (bkz: portland kanseri)
 • 1984 nba draftinde 2. sıradan seçilmiş olan oyuncu. o draftta ilk sıra houston'da idi ve hakeem'in ilk sıradan seçileceği draft öncesinde belli idi. o yıllarda drafttan uzun oyuncu seçmek, nba'de gelenek gibi birşeydi. 1983 draftinde de 1. sırada seçmiş olan houston, o draftta pivot ralph sampson'u seçmişti. 1984 draftinda da ilk sırada seçme hakkı kazandığında hakeem ile ralph'ın yanyana ne kadar iyi bir ikili olacağı konuşulmaya başlamıştı. (ki ralph sampson sakatlanana kadar houston'da oldukça verimli sezonlar geçirmiştir.) draftta 2. sırada oyuncu seçecek olan portland'ın ise sam bowie yada michael jordan'ı seçmesi bekleniyordu. portland, 1983 draftında seçmiş olduğu michael jordan'a özellik olarak oldukça benzeyen ve sonradan hall of fame'e de girecek olan clyde drexler'i seçmiş olduğu için, 1984 draftında nba draft geleneklerine de uyan bir şekilde 2. sıradan sam bowie'yi seçmiştir.
 • bir maç esnasında michael jordan'a "bu kadar iyi oynamak zorunda mıydın?" demiş basketbolcu.
 • nba tarihinin en şanssız adamı kesinlikle. orta düzey bir basketbolcu olacakken jordan'ın önünde draft edilmesi yüzünden bir türlü kariyerin doğru düzgün odaklanamamıştır.
hesabın var mı? giriş yap