şükela:  tümü | bugün
 • turkcelin satışa çıkardığı, aynı hızla vodafone'dan da kampanyasını beklediğimiz telefon.
 • turkcell t11'e göre daha tercih edilesi bir cihaz. turkcell'in sahip olduğu tek artı nfc kullanması, onun dışında samsung galaxy y modeli, pil ömrü ile öne çıkıyor. işlemcisini düşününce samsung galaxy mini almak yerine bunu almak çok daha mantıklı gözüküyor. tek olumsuz tarafı da ekranın 3.0" olması ki fiyatının ve pil ömrünün, küçük ekran boyuyla direk alakası var. küçük ekranlı telefon isteyenlere hitap ediyor. daha doğrusu ismindeki y takısı, young anlamına geliyormuş. yani gençlere hitap ediyor.
 • çok araştırdım daha ucuza bundan iyi androidli telefon yok. bundan dolayı çok çok üstün bir telefon değil.
 • bir iphone degil.

  ama kotu bir telefon da degil. islemcisi pek guven vermiyor ve arada takilabiliyor ama her isimi de goruyor. ihtiyacim olabilecek uygulamalari yukledim ve kullanabiliyorum. internet uzerinden istedigim islemleri yapabiliyorum. internet baglantisi olmayan evimde bana yetiyor.

  ancak cozemedigim bir sorun var, ne yaparsam yapayim internete 3g ile baglanamiyorum. ekranda
  hep e yaziyor. telefonun menulerinde de 3g'nin ü'sü gecmiyor. korkuyorum acaba bu telefonda 3g yok mu, kaziklandim mi diye.

  edit: bu entryden sonra ekranda h harfi gorunmeye basladi. ne yapmaya calisiyosun turkcell?

  edit 2: megersem o h harfi 3g demekmis, sorun yok.
 • senelerce blackberry kullanmış bir bünye olarak üç dört gün önce şahsi hattım için aldığım ve android telefona benim gibi yabancı birisi için biçilmiş kaftan diye düşündüğüm telefondur. kullanımı çok basit, kaba olmayan ve oldukça hafif bir telefon. blackberrye nazaran browserdan internet kullanımı oldukça iyi. hoşuma gitti vesselam.
 • hayattan soğutan bir radyo spotuna/reklamına sahip olan akıllı telefon. alacağım varsa bile almam o reklamdan sonra
 • aldığımdan beri güncellemelerini kontrol etmediğim telefon. az önce samsung belki bir şeyler değiştirmiştir diye güncellemeleri denetlettirdim, tuş kilidi filan değişmiş. ikinci güncelleme yükleniyor şu an. ekran küçük olduğu için kullanılabilirlik açısından bir şeylerin değiştiğini umuyorum.
 • samsung galaxy, yersen şeklinde açmak mümkün.
 • samsung un performans ve işlevsellikten kısmamak için , grafik ve kamera özelliklerini dibe çekerek ürettiği telefon. kamerası ve ekran çözünürlüğüne önem vermeyen , aynı zamanda telefona milyarlar akıtmak istemeyen / akıtmayan bünyeler için ideal denebilecek bir alet.

  1,5 aylık tecrübelerim sonucu ; 'şurası olmamış , çok büyük eksiklik' dediğim bir sorunla karşılaşmadım. hepsiburada dan aldım. 1,5 gün içinde geldi.

  artıları :
  -mail özelliği sorunsuz çalışıyor ve gayet işlevsel.
  -sosyal paylaşım platformları ile senkronize.telefondaki herhangi bir şeyi açıp paylaş dediğinizde 50 tane sosyal paylaşım platformu çıkarıyor.
  -şarjı en az 1 gün gidiyor(uygulamaları ,oyunları ve internetti kullandığınızda)
  -arkaplanda 30 tane program açık değilse işlemcisi gayet hızlı. çok çok nadir takılıyor.
  -satranç oynatıyo.evet.

  eksileri:
  -kamerası çok ama çok kötü.flaş ve zoom yok.
  -ekran çözünürlüğü daha iyi olabilirdi. ama öyle bariz bir kötülük yok.
  -mesajlar arayüzü çok basit.sanki , 'mail var whatsapp var mesajla ne işin olacak ki' der gibi tasarlamışlar.
  -tuş kilidi şifresi koyamıyoruz. ya da ben bulamadım.