• "asked of god" "name/heard of god" anlamına da gelen isim.

(bkz: samuel beckett)
    (bkz: samuel l jackson)
    (bkz: samuel johnson)
    (bkz: samuel huntington)
    (bkz: samuel adams)
    (bkz: samuel r delany)
    (bkz: samuel barber)
    (bkz: samuel etoo)
    (bkz: samuel vanunu)
    (bkz: daha gider bu)
  • kendilerine bir kral isteyen israillileri uyaran ancak filistinlilerden kurtulmak için başka bir yol göremediklerini belirttiklerinde onlara saul'u kral olarak seçen peygamber.annesi çocuğu olmadığı için tanrı'ya yakarır ve ona bir erkek evlat verirse çocuğunu ona bırakacağını söyler.samuel doğunca annesi onu tapınağa bırakır,samuel din adamları arasında büyür.daha sonra tanrı ona peygamberliğini bildirir.eski ahitte iki bölüm (samuel-i/smuel-ii) onu ve onun dönemiyle ilgili olayları anlatır.
  • biraz önce okulun* çimlerinin ortasından açılan yola bakıp "eğer kıbleye doğru kazmışlarsa anakonda gömecek olabilirler" lafını etmiş insan. üstüne bir de "anakonda aslında en iyi spiral şekilde gömülür bak, fazla yer kaplamaz" demiştir ki ben daha ne diyim*
  • londra semalarinda bu adamin aynisindan gordum bu hafta. gidip ensesine saplak atip "naber lan" dememe ramak kalmisti ki o olmadigini farkettim. buradan ne anliyoruz, cok dingiliz bir tipi varmis megersem kendisinin.
  • türk, fars ve hami-sami toplumlarında "ismail" olarak bilinen adın batı avrupa kökenli toplumlarda tekabül ettiği isimdir.
  • - seni muzikus fest reklam sorumlusu ilan ediyorum yavrum. gelini opebilirsin
  • ismail değildir, fonetik ve etimolojik yönden farklıdır. türkiyeyi bilemiyorum ama filistin, ürdün ve israil gibi sami kültürü olan ülkelerde bu iki isim farklı kabul edilir. ismail, ibrahim'in oğludur ve ismah(duyma) el(tanrı) kelimelerinden gelir. samuel ise israil krallığında yaşamış bir kişiliktir ve ismi yanlış bilmiyorsam shm elohim den türemiştir yani tanrının adı demektir ve arapça da şamoel veya şamavel diye telaffuzedilir. tabi ne kadar yazsam da okunuşuna pek benzemiyor, bir de solomon (süleyman) vardır bunlara benzer o bambaşka bir hikaye.
    batılılardan duymadım ama israilliler de ismaili, ishmael diye telaffuz eder bu arada.
  • sanıldığının aksine kutsal kitaplarda adı geçen ibrahim peygamberin oğlu ismail'in değil , harun peygamber soyundan gelen şemuyel*'in latinize halidir.
  • bugune bugun bilmem kac tane mp3'unun her birinin id3 taglerini teker teker duzelten, temizleyen, yazan; hepsine ceki duzen veren bir psikopattir.

ustume gelmeyin.

edit: musicbrainz diye bisey varmis, haberdar olmayan adamdir, bir garip keloglandir.
hesabın var mı? giriş yap