• "art direktor" lafinin gayet guzel cevrilmi$ halidir, bu ki$ilere "art direktor" diyen haindir, maldir.
  • reklam tasarimi yapan çizer tayfasi... watersports meraklisi bulunur (bkz: nisan)
  • art direktör metin yazarini denetlemez, yön vermez; ikisi beraber çalisir... art direktör sadece grafikere yön verir, denetler... hepsini denetleyip yönlendiren kreatif direktördür... offf didaktik oldu, neyse... yönlendiriverin gayri...
  • art direktorluk snopluk v ukelaliksa ben art direktor diiilim o zaman... yillardir gece yarilarina kadar calisan bir suru art direktor taniyorum (meslektaslarima haksizlik yapiliyor) cok kisa zamanda bir suru isi yetistirmek ve de iyi is cikartmak zorunda olan insanlar sanirim snop falan olamazlar... neyse belki boleleride vardir hayatta
  • aslında reklamda art direktorlük ülkemizde anlaşıldığı gibi değildir. biz de art direktorler aynı zamanda operatordürlerde. yurt sınırlarının öte taraflarında, art direktor tasarlar, çizer, anlatır, operatörün yaptığını denetler.
  • çeşitli (bkz: ar direktör), (bkz: art direktör)
  • (bkz: sanat gunesi)
  • sanat yonetmeni.. reklam taslaklari, resimli reklam senaryolari, urun ve stand maketleri vb. çalismalari hazirlayan grafik tasarimci.. reklam yazariyla birlikte reklam fikrini olusturur, reklamin genel tasarimini gelistirir ve grafik calismalarinin son durumunu denetler.. (bkz: reklam terimleri ve kavramlari sozlugu)
  • production designer olarak da geçmektedir bazı creditlerde
  • sanat yonetmenligi isim olarak sanatın yanına konmus bir teknik direktor edasında fatih terimden ilersine gidemez. para kazanmak için bire bir yapılası ama bir o kadar da tatmin etmedigini dusundugum bir meslek dalı. sanatla yakından alaklıdır, yanından gecer el sallar. bakar durur. pek sevmedigim bir meslek dalı. daha dogrusu ismen pek sevemedim bu sanat yonetmenlik vaziyetini. sanatın yonetmeni mi olur ya.

iyi para var ama o da ayrı. ne kadar az iş okadar çok para felsefesinde bilgili oldugunu insanlara ne kadar gosterırsen o kadar da iş yaparsın. turkıyede sanattan biraz anlayan birisi rahat yapar.
hesabın var mı? giriş yap