• arayıp arayıp bulamadığım faydadır. bi istatistik yapılır en çok hep burası çıkar.
    istatistik dediğim de ya kaçak elektrik kullanımı, ya doğum hızı ya bilmem ne.
    şimdi de sağolsunlar corona'yı yaymak için baya çaba sarfediyorlar.
    sahi bu şanlıurfa'nın ne gibi faydaları vardır hep kötü şeyler duyuyoruz güzel yanlarını gerçekten merak etmekteyim.

edit:belki 63 plaka beyaz passat almalarıyla devletimize yaptıkları ötv katkısı olabilir.

edit2: yemek diyen arkadaşlara sadece şunu sormak istiyorum, bu ülkede hatay, çukurova ve antep mutfağı varken urfa mutfağının bi önemi var mı? gerçekten bilmediğim için soruyorum hiçbir yemeklerini yemedim ben.

edit3: suriye'de görev yapan bir doktorumuz mesajını paylaşmamı istedi.nicki @at herif
    'dostum bir türk doktor olarak akçakale sınırındaki tel abyad şehrinde , laz,kürt, arap, bulgar göçmeni arkadaşımla burdaki askerleri tedavi amaçlı görevlendirilmiş bulunmaktayım.hiç bi faydası olmasa da atalarımızın kanının döküldüğü toprakların hatırası var.onun için burdayız.bu arada bence de mutfağının esamesi okunmaz. benden taraf editlersen sevinirim.'
  • 9 yil urfada calisan bir arkadasim sanliurfadan adam cikmaz demisti...cikardigi en buyuk adam ibrahim tatlises diyince hak vermistim...
  • faydası var mıdır çok tartışılır ama mafyavari aşiretleri en büyük zararlardan biridir.
  • şanlıurfa kadar kuru kalabalık, eğitimlisi de eğitimsizi de cahil, üç kağıtçı ve şark kurnazı bir yer yoktur heralde.
  • patlican kebabini cikar.
    icindekilerle beraber uzaya tek yon gonder.
    hatta gondermeden disardakileri icine koyarak oyle gonder.
    oglancilik,tefecilik,haksizlik,teror,yalan dolan,hayvanlik
    yav kisaca olmasa daha iyi
  • kurtuluş savaşı öncesinde işgal kuvvetlerine karşı gösterdiği muazzam direniş ile umut ateş kıvılcım olmuşlardır. o şanlı ifadesi boşa verilmedi. ne ara bu kadar eksen kaydı onu bilemiyorum ama

https://tr.m.wikipedia.org/wiki/urfa_muharebesi
  • (bkz: urfa kebap)
  • fıstık.
    antep fıstığı olarak bilinen ürün antep bölgesinde değil daha çok şanlıurfa bölgesinde yetiştirilir.

haşiye : antep fıstık işleme fabrikası yüzünden meşhur olmuştur.
  • adana'yı ve mersin'i verdiği göç ile berbat iki şehir haline getirmek.
    urfa' nın tek özgün şeyi şıllık tatlısıdır ha birde sade yağ adı altında bitkisel ve hayvansal yağın karışımı bir yağ elde etmektir.
hesabın var mı? giriş yap