• sokakta görseniz tanıyacağınız insanlardır (bkz: savaş muhabiri imajı)...her hangi bir kurşunla ölmeleri, manyağın biri tarafından esir alınmaları, boğazlarının kesilmesi an meselesidir...

siz yine de televole muhabiri olun derim ben, en fazla umit davala'dan kafa yersiniz...
  • savaş muhabirleri kesinlikle barıştan yana olmalıdır. aksi takdirde savaş propagandası yapmış sayılır. bu da haberin tarafsızlık ve objektiflik ilkesine gölge düşürür. bu bağlamda savaş muhabirliğini genellikle idealist diye tabir edilen; bu dala sonuna kadar gönül vermiş kişiler yapar. türkiye'de bu dalın en iyi gazetecilerinden birisi ise mete çubukcu'dur.
  • bilinenin aksine genelde para ve şöhrete kavuşmanın hızlı bir yolu olduğu için tercih edilen ve asla belirli bir konsepte sığdırılamayacak bir meslek. genelleme yapmak gerekirse alkolik ve yalancı olurlar; çoğu da bedavacıdır...
  • geceleri uykularından panik halinde uyanan, yataktan manasızca fırlayan, hiç işsiz kalmayan, kalmayacak gazetecilerdir.
  • idolüm olarak gördüğüm coşkun aral'ın resmi web sitesini inceleyerek daha fazla fikir sahibi olabilirsiniz.

http://coskunaral.com/
  • genelde adliye muhabirliği,polis muhabirliği ve savaş muhabirliği sırasını takip eden gazetecilerdir.adana adliyesini görmüş bir muhabirin,savaş görmüş muhabirden farkı yoktur ilkesiyle hareket edilir.ölmemek için akıllı davranmaları gereken muhabir tayfsadır.en başarılı performanslarını ise sanıldığı gibi savaşta değil genellikle şehirlerde ki saldırılarda veren muhabirlerdir..
  • bosna savaşı dönemi küçük bir çocuktum. haberleri takip eder, büyüdüğümde ‘ben de savaş muhabiri olacağım’ diye düşünürdüm. savaş muhabiri olacak ve mağdur olan insanların sesini duyuracaktım. ama bir taraftan da, ben büyüyene kadar savaş mavaş kalmaz diye düşünür, üzülürdüm (hadi hastalıklı bir mantık demeyelim de pozitif düşünüyormuşum diyelim*. e büyüdük artık ve savaş muhabiri falan da olmak istemiyorum. başka limanlara yelken açalı da çok oldu. durum değişmedi ama..
  • ''bir bomba patladığında, herkes kaçarken bombanın patladığı yere doğru koşan adama savaş muhabiri denir''.

ara güler mi demişti? hatırlayamadım.
  • kucukken olmak istedigim meslek. sapina kadar idealist, cok okuyan bir cocuk olarak o yasta post truth kavramini farketmisim, behey!
  • geleceğin mesleği olarak dershanelerde öğrencilere önerilmeye başlanacak meslek.
    bak olm ışid'in acil vesikalıkçıya ihtiyacı var, iş sahası çok geniş, bu dünyada herşey biter savaş bitmez gibi motivasyon cümleleri ile insanların bu mesleğe yönlendirilmesi an meselesidir
hesabın var mı? giriş yap