• 2005 yılında yayınlanan bir dilek tut benim için albümünün ilk parçasıdır. albümde cd bonus ibaresiyle bir mix versiyonu da mevcuttur ama internetteki full albüm kayıtlarında çalan parça cd dekiyle sanırım aynı değildir.
    şarkının sözlerini aslızen yentur, düzenlemesini de sinan akçıl yapmıştır. albümdeki iki halini de yine akçıl düzenlemiş.
    not: cd'nin açıklama kısmını kim hazırlamış bilmiyorum ama şarkının adındaki 'her şey' i ve daha pek çok ayrı yazılması gereken şeyi birleşik yazarak imla kurallarıyla hayli sorun yaşamış. şarkının son cümlesini içindekiler kısmında 'bilirsin suda yanar.' diye geçirmiş, o 'da' ayrı mıdır bende yıllardır muamma.
  • şarkı sözünde popüler kültür ile kalıcı kültür elementlerinin harmanlanmasında farklı bir yol izleyen eser. şöyle ki bir yerinde:

bu aşkı nehirler söndüremez
    bilirsin su da yanar

şeklinde bir dizge içinde türk sinemasının bir filmine gönderme yaparak şarkının hızla tüketilecek olsa bile kendisini ezoterik bir çengelle üst kültüre iliştirerek yeni/ek bir yaşam süresi aradığı savlanabilir. bu örnekler bu şekilde de kalmayabilir. mesela;

bu aşkı kimse mat edemez
    bilirsin şahları da vururlar

veya,

bu aşkı kimse karartamaz
    bilirsin güneş de doğar

gibi çeşitlemeler ile iliştirmeler de çoğalarak artacaktır.
  • yok,yok istemem bu acı bitsin artık
    çok üzgünüm sevgiye tövbe artık
    çok canım yandı yarı yolda yalnız kaldım
    silkelendimde aşkın tozları üstümde kaldı
    sayın herşeyi bilen senden daha çok şey bilen var
    ara sıra in tahtından bu kibir ikimizide yakar
    mantığın bu mu iki aşk bir kalbe söyle nasıl sığar
    bu aşkı nehirler söndüremez bilirsin suda yanar
  • sabahtan beri dilime dolandı yetmedi kulaklarıma da doldu. içim dışım sayın her şeyi oldu.

sonra farkettim ki bu şarkı bu yaz çıksaydı. hakkaten 100 milyor dinlenirdi.

sağlam bi soundu var çünkü.

bayıldım hakkaten, bunu yazana selam olsun.

çok canım yandı
    yarı yolda yalnız kaldım
    silkelendim de aşkın tozları üstümde kaldı
  • (bkz: mr knowitall)
  • (bkz: bir bilen)
  • bu şarkıyla bir gün geçirince suyun yandığına inanır hale geldim be hala doymadım.
  • bugün çıksa en az 200 milyon izlenmesi olacak izel sarkisidir.
  • izel'in bir şarkısı. son klip de bu şarkıya çekildi.
  • "senden daha çok şeyi bilen vaaaar" diye devam eden parça.
hesabın var mı? giriş yap