şükela:  tümü | bugün
 • tedavisinde dermovate'in kesinlikle kullanılmaması gereken cins bir hastalık. dermovate kortizon içerir, başta iyi gelir, ama daha sonra ilacın bağımlısı olursunuz, ve tekrarlıyorum, bağımlı olduğunuz ilaç kortizon içerir. bölgedeki deriyi inceltir, falan filan. tecrübeyle sabit.
 • bu kadar kişi muzdarip olunca varyasyon sandığım hastalık.*
 • kullandığım şampuan sayesinde kepeği ve kaşıntıyı atabilsem de yaptığı yağlanmayı bi şekilde yenemediğim hastalık.
 • tamam rahatsız edici ama dünyanın sonuymuş gibi anlatılması da ayıp olan hastalık. derin dökülüyor ve kızarıyor o kadar. tamam hoş bir durum değil kötü görünüyor ama olanı kozmetik bir rahatsızlık lan bu. hiç mi çevrenizde gerçekten hasta insan yok. bu arada bu kadar kafanıza taktığınız için stresten artıyor olabilir şikayetleriniz haberiniz olsun.

  neyse herkes bir tedavi yazmış ben de yazayım. herhangi bir yüz temizleyici** ile yüz her gün yıkanıp üzerine de herhangi yağsız nemlendirici yüz kremi sürünce büyük oranda baskılanan hastalık. kükürtlü sabun daha iyi geliyor. direk kurutuyor cildi. çok kuruttuğu için üzerine nemlendirici sürmeniz şart tabi. bunu her gün yaparsanız o pürüzlü görüntü zaten daha oluşmadan engellenmiş oluyor ve bu yüzden kızarıklık da olmuyor. ilk zamanlar yüzünüzü yıkayıp doktorunuzun verdiği kortizonlu kremi sürün, kızarıklıklar gittiğinde kortizonlu kremi bırakıp yerine nemlendirici krem kullanmaya başlayın hiç bir probleminiz kalmaz. saçlar için ise ketoral gayet etkili. hastalığın azdığı zamanlar haricinde haftada 1 ya da 2 kez kullanmak yeterli.
 • toni & guy kepeğe karşı şampuanın da faydalı olabileceği deri hastalığıdır.
  şahsım adına hem saç derimde hem de burun ve kaş bölgemde yaşadığım bu probleme, her iki noktada da toni & guy şampuan etkili oldu.
  hem yüzümü süper temizledi, sanki burun kenarlarımdaki döküntü ve kalıntıyı tertemiz etti, hem de kepeklerimi ve kafamdaki devasa plakalar halindeki döküntüleri çok etkili ve hızlı olarak kesti.
  umarım bu da diğerleri gibi belirli bir dönem işe yarayan bir süre sonra faydasız kalan bir çözüm olmamıştır.
  denemeye değer derim, 2-3 yıkamada etkisini belli ediyor.
 • (bkz: sebclair)
 • (bkz: advantan s)
 • herseye faydalı olan bepanthen'in fayda etmedigi cilt hastalıgı
 • henüz 10 yaşımda girdiğim depresyon sonucu vücudumun hemen hemen her yerinde kepekli kızarıklıklar oluşmuştu. bileğimden alınan parçalar incelendi, bir dizi tedavi yöntemi denendi, nihayetinde seboreik dermatit teşhisi kondu, ilaçlar ile geçer gibi oldu ve sonrasında saç diplerim ve kulak arkalarımda lokalleşerek kalıcı hâle geldi. 15 sene boyunca elocon, ketoral vs. ilaç kullanmaktan kortizona boğulmuş durumdayım.

  strese bağlı olarak azan bir hastalık, tedavisi yok, ömür boyu sizinle birlikte olacak. kaşıntıdan öleceksiniz. alışın, zira günaşırı veya günlük duş almadığınızda sizi rezil edecek.

  sürekli bu hastalıkla uğraşacağınız için, losyon ve krem tedavisinde 4-5 günden sonra 15 gün ara vermeye özen gösterin. nitekim piyasadaki ilaçlar vücudunuzun dengesini bozacak türden. şampuan tedavisinde böyle bir sorun yok lakin.

  benim bu hastalığa yakalanma sebebim ise, folik asit eksikliği. evet, folik asit eksikliği çok nadir rastlanan bir durumdur ve eksiğinde gözüken komplikasyonlardan biri de seboreik dermatit'tir. bu illete düşenlere folik asit değerlerini ölçtürmelerini tavsiye ediyorum. 1 tüp kana bakar, eğer folik asit eksikliğine dayanıyorsa, en azından başka hastalıkların önüne geçmiş olursunuz.