• istanbul teknik universite'sinde ataturk ilkeleri ve inkılap tarihi dersi veren, derste yaptigi yorumlarla ve ignelemelerle filmlerdeki ingiliz igneleyiciligini hatirlatan ama bir o kadar da sicak kanli olan, butun hayatim boyunca tarih dersinin uykumu acmak gibi mucizevi bir terslige sahip olmasinina neden olabilecek mukemmeliyette ve anlatim gucune sahip tarih doktoru.

bundan sonrasi biraz kisisel olmakla beraber; tarih benim icin seda hoca'dan once ve sonra olmak uzere ikiye ayriliyor. zira, eger onunla tanistiysaniz kesinlikle arkadas ortaminizda tarih konusacak kadar konuyla ilgili hale gelmissinizdir.
  • konuşurken o kadar çok mimik yapıyor ki yemin ediyorum kendisini dinlerken yoruldum. evet iyi hoca sevimli hoca fakat kendimce bu mimik olayına güzel bir çözüm buldum. ne zaman ders anlatmaya başlasa başımı çeviriyorum cama dışarıda kampüs manzarası, hem zaten tarih anlatıyor insan anlattıklarını bu sayede kafasında canlandırabiliyor. kendisine bakınca yoruluyorum mimiklerden.
  • itü'den önce boğaziçi üniversitesi'nde bulunmuş olan tarih hocasıdır.
  • tam adi seda bayindir uluskan'dir.
  • dersini dinledikten sonra aldığım dersi dayanamayıp bir daha aldığım, bağımlısı olduğum, tarihi sevdiren muhteşem hoca, nev-i şahsına münhasır kişilik.
  • itü de inklap tarihi derslerine giren ,güler yüzlü,bol notlu hoca.tek eksi yönü öğrencilerine lise öğrencisi muamelesi yapmasıdır.
  • zevzekçe bir esprim sonucu, hemsehri oldugumuzu ogrendigim, hayatta dersinden zevk aldigim iki tarih hocasindan biri.
  • çok sevdiğim bir tarih hocası. ınşaallah iyidir, emeği geçti, 15 sene oldu ders alalı.
hesabın var mı? giriş yap