• oğlunun şehadet haberini alan baba alaaddin küçük, ''ben üzülmem buna. ayıp olmasa güler oynarım. silahım olsa, şu an 3 el havaya ateş ederim.'' diye konuştu.

http://www.hurriyet.com.tr/…-guler-oynarim-40502202
  • şehitlik kavramı olmasa, bi baba nasıl kabullenir evladının yok olduğunu...

gülüp oynama tepkisi bir çeşit yansıtmadır, evlat kaybetmenin zihinde kabulüdür.

kimse tecrübe etmek zorunda kalmasın...
  • normal bir ruh haliyle söylenmemiştir, verilmesi gereken tepki anne tarafından ortaya konulmuştur. eğer bu kadar ciddiyse söylemlerinde; çok yazık, çok üzücü.

evet, oğlunuz onu köle gibi gören hükümetin, terörle kızıştırdığı kitlesine sunduğu şovda bir materyalden öte değildi. umarım bir gün hiç tanımadığınız insanları değil de gerçekten evladınızı düşünüp bir şeyler söylersiniz.
  • gerçekten yorum yapamadığım olay. ne denir inan bilemiyorum
  • neden gariban ve cahil insanların çocukları şehitlik mertebesine(!) yükseldiğini anlamamızı sağlayan olay.

insanlar bu hale getirilmesi kim çocuğunu askere yollar diye düşünmek gerekir.
  • içimi dağlayan bi' haber. videoyu izlerken yörüklerin kullandığı bi' söz aklıma geldi; "boba, öte yakadaki oba." aile içindeki herhangi acı bir olayda babanın canının yanmadığı, babanın uzaktaki bir yerleşim yerinden herhangi birisiymiş gibi davrandığı anlamına gelir. ahanda bu söz buraya cuk oturdu. çocuk umrunda bile değil adamın -22 yılda hiç umrunda olmamış muhtemelen- hala lamı cimi yapıyor.
    yazık ulan çok yazık, 22 yaşındaki o çocuğa çok yazık. ona herhangi bir gelecek hazırlamadan meydana gelmesine neden olmuşsun, çocuk bi şekilde büyümüş ve hayata tutunmaya çalışmış. ve muhtemelen parasızlıktan gidip sözleşmeli erlik yapıyor, orada hayatını kaybediyor. ne acı...
    ahh be çocuk, sen hiç yaşamamışsın ki...
  • bence kimse yadırgamazdı. her türlü manyaklık serbest artık. durun daha neler neler göreceğiz.

hani şu kuzey korelilerin liderleri için sergiledikleri son derece aşırı salak saçma sevgi gösterileri var ya... hani yaranmak için birbiriyle yarışmaları var ya... çok komik ve uzak görüyorsunuz ya o halleri... hani ne alaka diye geçiriyorsunuz ya şimdi içinizden...

az daha bekleyin...
  • aynı babanın, "o havan mermisinin oraya düşmesine müsade edenleri sorgulamak lazım" cümlesini iyi düşünmek gerekir...
  • yalan yanlış yorum yapmayın..ateş düştüğü yeri yakıyor. şimdi içinde ne fırtınalar kopuyodur babanın. hassas mevzu, lütfen yazdıklarımıza dikkat edelim. söylenecek çok şey olsa da bazen susmak gerek. bizim çocuklar da en az bir amerikan ya da rus askeri kadar yaşamayı hakediyor. en az onlar kadar değerli. devlet bu gariban çocukları yaşatmanın çarelerini bulmalı, ölüme teslim etmemeli. bayramlık ağzımı kapatıyorum neyse..ruhun şad olsun şehidim, ışıklar içinde uyu, ailene sonsuz sabırlar diliyorum.

edit : tüm şehitlerimiz anısına gelsin bu parça. anadolu'nun sessiz mert çocuklarına..dağlar kışimiş
  • oğlu bir 15 temmuz şehidi olmadığı için hükümet erkanında pek bir öneme sahip olmayacağının henüz farkında olmayan babanın saçmalaması.

gerçi bayramın ilk günü haberleri seyrederken şöyle bir şey gördüm. oğlu askerde eğitimdeyken başka bir asker arkadaşının tüfeğinden çıkan mermiyle hayatını kaybetmiş. ve kadın diyor ki "bu vatan için feda olsun. vatan sağolsun" o yüzden artık şaşırmıyorum bunlara.

ama yine de bu kafaya nasıl erişiyorlar anlamıyorum. ortada bir kurtuluş mücadelesi özgürlük mücadelesi yok. toprak koruma mücadelesi de değil bu. sadece birilerinin bitmesinden çok korktuğu bir oyun. en çok ekmeği de bu oyundan yiyorlar (bu aralar 15 temmuz daha çok prim yapsa da genel olarak mevzu bu). senin oğlun ise bu oyunda sadece bir konuk oyuncu. yani sadece birilerinin ekmeğine daha bol yağ sürülsü diye öldü o çocuk. ve çoktan unutuldu bile.

başın sağolsun bile denilmez böyle babaya. geçmiş olsun.
hesabın var mı? giriş yap