şükela:  tümü | bugün
 • bir grup güzel insanın aklına gelip organizasyonunu üstlendiği muhteşem fikir. facebook'ta "öğretmenlerden şehit çocuklarına ücretsiz özel ders platformu"nu oluşturmuşlar. bağlantı eklemeyi beceremedim ama arama kısmından kolayca bulunabilir. herkesi destek vermeye davet ediyorum.
  edit: sayfa linki https://www.facebook.com/groups/527874350733610/
 • bir süre gündemde tutulmasını rica ettiğim başlık.
 • formu doldurarak rahatlıkla katılabileceğiniz oluşum. umarım kimse bunu özel ders vermek için suistimal etmeye kalkmaz zira insanımız malesef ki böyle.

  düşünce çok güzel umarım pratikte de en az düşünce kadar güzel sonuçlar doğurur.
 • katılarak destek verdiğim oluşum.
  umarım ufacık da olsa bir katkımız olur..

  edit: bir gün kampanyanın büyüyerek dileyen herkesi kapsamasını umuyorum :)
 • 4000 öğretmene ulaşmış güzel kampanya. valla helal olsun.

  bu çocukların babalarını geri getiremeyeceğimize göre, en azından geleceklerini inşa etmelerine yardım etmek, yapılabilecek en doğru şey.
 • onlar için ne yapsak az. onlar bize bu vatan için canı pahasına mücadele eden yiğitlerin emaneti. emanetinize gözümüz gibi bakacağız. huzur içinde uyusun bu güzel insanlar.
 • gereksiz bir olay. ne gerek var eğitime, mal mısınız?

  5 çocuktan aşağı olanı genel müdür yapmayacağım denilen bir ortamda çocuklara bir an önce evlenip çocuk yapmayı öğretin. bunu diyen zihniyeti eleştiremiyorsunuz, bari bunu yapın. kesin çözüm.
 • öğretim dönemi başlayınca ankara merkezli bir büro kiralanıp (ücretleri bağışlarla karşılanan) daha fazla kişiye ulaşması ve takip edilebilir olması sağlanabilir. tavsiye olarak söylüyor ve varsa halihazırda bir oluşum katılmak istiyorum. yeşilleri yakalım.
 • desteklenilesi eylem. o çocuklarin elinden herkes tutmali. su aralarki kosturmacam bitsin ben de bu çocuklarla ilgili bir kampanyaya dahil olmayi düsünüyorum. buradan bir yerden paylasacagim.
 • facebook grubunu incelerken bir arkadaşın şöyle bir yazısına denk geldim:

  "arkadaşlar müsadenizle sizinle bir konuyu paylaşmak istiyorum.benim 4.5 yaşında bir kızım var 22 aylıktı babası şehit olduğunda. onun için 3 yıldır elimden geleni yapıyorum normal bir psikolojiye sahip olması için. babasız bir hayata hazırlamaya çalışıyorum. ama okullarda öğretmen arkadaşların yaptığı bazı saçma uygulamalar yüzünden kızımı okula göndermeye korkar oldum. bizim çocuklarımızın çok şükür maddi yardıma ihtiyacı yok daha çok psikolojik desteğe ihtiyaçları var. en son bir okulun 2.sınıf mezuniyetine katıldım. 3 ay önce babasını kaybetmiş bir şehit çocugu var sınıfta. yıl sonu gösterisine başlarken öğretmen artık ne düşündüyse çocuklar sahneye çıkarken tek tek ""canım annem canım babam iyiki hayatımdasınız iyiki varsınız. sizi çok seviyorum"" cümleleriyle inmeye başladı. şok oldum şimdi bu çocuk ne diyecek dedim boğazım düğümlendi. çıldırdım sinirden ve sıra ona geldiğinde önce konuşamadı kekeledi en sonunda zorla "canım annem iyi ki hayatımdasın " diyebildi sadece.

  şimdi bu çocuk ne hissetti kimsenin umrunda olmadı ve bu çocuk bu program için hazırlanırken bu cümleleri kaç defa duydu kaç defa yaralandı. sizlerden tek isteğim sınıflarınızda bulunan çocuklarımızın arasında özel durumu olan yavrularımız için hayatı daha da zorlaştırmayalım biraz daha özverili olup onların da orada olduklarını unutmayalım onlar daha çok küçük bu yükler onların ruhunu çok yaralıyor."

  ayrıca (bkz: up) daha çok kişiye ulaşmasını, daha çok öğretmene ulaşmasını sağlayalım.