• bütün personeli iyi kalpli olan bir fakülte. en azından bana her zaman iyi insanlar denk geliyor. veteriner hekimliğin dünyanın en özveri gerektiren işi olduğunu düşünmüşümdür zaten. yaralı kedilerime, hasta bebelerime kim denk gelse iyi baktı güzel baktı. ilgilendi. sevdi. pis pis kedilerimi canım benim diye sevdiler her seferinde.
    ben kedilerimi her türlü seviyorum ama pis diye sevmeyebilirlerdi de. yani sevgiyi gördüm ben davranışlarında. sağolsunlar.
  • avrupa'nın en büyük ve en kapsamlı hayvan hastanesi olarak planan binamız diş hekimliği ek binası olacakmış şaka gibi. uzun zamandır açılmasını hevesle bekliyoruz ama hevesimiz kursağımızda kaldı resmen. umarım bu yanlıştan dönerler.
  • ülkenin en köklü veteriner hekimlik kurumlarından biri.
  • ülkemizin köklü, veteriner hekim yetiştiren, ilim irfan yuvalarından biridir. her fakültede bulunabilecek az bir kısmı ayrı tutarak, bünyesinde birbirinden kıymetli öğretim üyeleri barındırır. hele zootekni abd prof dr mustafa garip gibi hem mesleğinde hem insanlığında nirvana, duayen ve mutavazı bir hocaya ev sahipliği yapar. garip hocanın yeri ayrıdır.kendisinden hayat dersi almak da bölüm dersi almak da 'iyi ki...' dedirtecektir.
  • hayvan hastanesine bağlı olarak acil servisi vardır. özellikle konya'da 24 saat açık veteriner kliniği bulmanın imkansız olduğunu düşünürsek bu anlamda büyük bir hizmet vermektedir. bu civarda evcil hayvanı olan dostların bilgisi olsun.
  • içinden geçen öğrencilerde kötü bir tat bırakan kurum. çıkanlar kurtuldum gözü ile bakarlar. gelenler neden geldim diyene kadar iş işten geçmiştir yatay geçiş düşünmeye başlarlar.
  • an itibariyle mezuniyet programı olan fakülte. çok fazla aydınlık yüzlü gence sahip.
  • bu sene başlayacağım fakülte. internette ne kadar araştırma yapmış olsam da pek elle tutulur bilgilere ulaşamadım. ekşide de fazla bir şey yazılmamış okullar açılınca zaman zaman burayı güncelleyip fikirlerimi belirteceğim.
    10.09.2019 bugün fakültedeki ilk dersime girdim. aslında neler yaşayacağımı az çok tahmin ediyordum ve çok extrem bir durum yaşamadım. anatomi dersi birazcık ( :) ) beni sarssa da sanırım alışabilirim. birden 36 sayfa slayt işlenince bir garip oldum ama yapacak bir şey yok. bakalım ilerleyen günlerde düşüncelerim hangi yönde olacak.
  • fakültemiz 1982 yılında kurulmuş. üniversitenin diğer fakültelerine oranla bir hayli eski. sınıflar ve amfiler mevcudu karşılamakta çok yetersiz kalıyor. yeni bir hayvan hastanesi yapılmıştı önümüzdeki sene açılır diye düşünüyorum (inşallah açılır). okuması her ne kadar zor olsa da ben çok seviyorum bölümümü.
hesabın var mı? giriş yap