• hande mehan'ın yayınlanan ilk şarkısı. prodüktörlüğü cem adrian'a ait olan.
  • her notasında bir anda söze cem adrian girecekmiş gibi bir hava var.

şarkı güzel, yorum da güzel ve uzun süre cem adrian coverlamaz muhtemelen, önüne geçmemek için, düet olursa o da olumlu.

söz müzik hande mehan'a aitken, aranjeyi cem adrian ile beraber yapmışlar.

sözlerini de aşağı bırakıyorum;

"beklersin seneler geçer
    yatağın baş ucunda bir nefes bir ten
    başlar şimdi o karanlık
    geceler... geceler...

duyarsın uzaklardan, dalarsın yakınlara.
    unutmadan,
    söylersin şarkını
    keşkeler... keşkeler...

şimdi ellerin hangi omuzlarda?
    bizi kaç kez siler?

ben seni unutmam, unutmam.
    sen beni güzel, güzel hatırla.
    zaman ilaç derler ya,
    ellerin neden uzak hâla?"

kehanet: az bilinen enfes şarkılar listesine girecek. birkaç yıl sonra da bir dizide kullanılınca duyulacak ve alakasız insanlar bu şarkıya güzel diyecek.

edit: bir dizide kullanılmış bile
  • hande mehan 'ın tatlı, güzel bir parçası. ilk dinlediğimde sesini cem adrian'a benzetmiştim meğer prodüktörlüğünü yapıyormuş.

bana oturup sayfalarca yazdırdı bu şarkı. sırf bu yüzden bile beğenebilirim fakat güzelliği ezgisinde mi sözlerinde mi çözemiyorum.

"...şimdi ellerin hangi omuzlarda? bizi kaç kez siler..."
  • şu saatte amaçsızca youtube'da gezerken denk geldiğim pek güzel şarkı. belkide kafam güzel diye öyle gelmiştir. ama en azından kıyak kafayla dinlendiğinde kıyak şarkı olduğunu söyleyebiliriz.
    işbu sebeple gece gece içip hüzünlenmek isteyen olursa bi deneyebilir. ya her şeyi geçtim ne tatlı bir şarkı ismi.

oluyor bazen böyle
  • annemler televizyon izlerken taa odamdan sesini duyup bu hangi şarkıymış diye dinlemeye başladığım güzel şarkı. cem adrian'ın kayıp kızı olsa sesleri anca bu kadar benzer.
    ben beğendim, bence güzel yerlere gelir hande mehan.
    çok güzel söylememiş mi ama ;
    "şimdi ellerin hangi omuzlarda?
    bizi kaç kez siler?
    ben seni unutmam, unutmam.
    sen beni güzel, güzel hatırla.
    zaman ilaç derler ya,
    ellerin neden uzak hâla?"
  • öğlen öğlen başıma bela aldım. kalbimden vuruldum. modum gayet iyiydi lan hâlbuki. iş sakin, kahve içilmiş, nette takılıyordum. bu şarkı çıktı karşıma. durduk yere adamın gamına koyan şarkılardanmış. dağıttı beni. çok sevdiğim sevgilimle severek ayrıldığımızı ve ardından farklı mekânlarda, birbirimizi düşünerek, bu şarkıyı dinlediğimizi hayal ettim. gözlerim yaşardı. ulu gökler belanı versin leopold von sacher-masoch. sonsuz kozmos cezanı versin balıklık. ah bu şarkıların gözü şaşı olsun...

herkes güzel hatırlanmak ister di mi? aynen. neyse ya, kerler. çıkıyorum bu başlıktan. yeter. dinlemeyin/yapmayın böyle şarkılar. ah bu şarkıların gözü katarakt olsun.

"ben seni unutmam, unutmam
    sen beni güzel hatırla."
  • gece gece sebesiz hüzünlendiren şarkı.
    ilkokul aşkım ne yapıyor acaba.
  • şarkı hakkında da hande mehan hakkında da bir şey yazmaya gerek yok, zaten bir kere dinleseniz aklınızdan, kalbinizden çıkmıyor.

youtube'da yazılan bir yorum her şeyi anlatıyor; "ellerin neden uzak hala?" diye sorunca hande:

"rüya busem:
    --elimde degil
    --ne efendim ??
    --elleri olric elleri ....... oğuz atay"

hele terk ederken "artık elini tutmak içimden gelmiyor" demişse, ayrı bir dokunuyor şarkı...
  • dinlediğim en güzel şarkılardan birisi.

söyleyen arkadaşımız da güzel söylüyor lakin cem adrian’dan bunun yorumunu dinlemek çok daha güzel olur gibi geliyor. zira şarkı yapı olarak direkt kendi tarzında.

şarkı çok güzel demiş miydim?

çok güzel..
  • an itibariyle dinlenen şarkıdır.
hesabın var mı? giriş yap