• gülay'ın aziza mustafa zadeh ayarı ses ve yorumuyla dinleyip de tekrar bayıldığım, tüm azeri türküleri gibi şahane, insanı istemsiz hüzünlere garkeden bir eser.

deyiptin baharda görüşelim
    bahar geldi geçti sen gelmez oldun
    (üst kısım iki kere dostlar)
    yaradan eşkine ne olur dön
    kuşlar kondu göçtü, sen gelmez oldun
    sen gelmez oldun, sen gelmez oldun, sen gelmez oldun

yarim,
    gözleyirem ben, isteyirem ben (burayı çıkartan, tüm diğer dillerin yanında bir de azeri lehçesine vakıf insan barbie'ye minnettarız)
    sen gelmez, sen gelmez oldun

biz bu sonbaharda buluşacaktık
    bahar geldi geçti, sen gelmez oldun
    (iki kere canlar)
    taşlara mı döndü kalbin, gelmedin?
    aylar geldi geçti, sen gelmez oldun

yarim, gözlerim yolda beklerim ama
    sen gelmez oldun.
    aylar geldi geçti, sen gelmez oldun
    (tekrar edin buraları hep, şarkı nasıl 6 dakika 21 saniye oldu sanıyorsunuz)

demiştin kapına gelirim diye
    kulağım kapıda, ses vermez oldun
    (yine iki, kardeşler)
    boş yere mi yemin ettik ikimiz
    kuşlar yuva kurdu, sen gelmez oldun
    (tekrar demeye bile lüzum görmüyorum artık)

sen gelmez oldun kısmını bir yüz kere daha söylerseniz bitiyor türkümüz, ama bayıyor mu, hayır, beni baymıyor şahsen*.
  • azerice sempatik bir dil oldugundan mi, turku cok acikli guzel ve duygusal bir $iir uzerine bestelendiginden mi, gulayin yorumunun guzelligimi dir bu uzun slow olayi dinlenilebilir kilan diye sorarken bitiveren damar parca...
  • defalarca peşpeşe dinlenilebilir bişey..
    (bkz: ağzına sağlık)
  • gulay hanimi daha bi sevmemize neden olan mukemmel turku.
  • (bkz: bosalamamak)
  • insanın damarına basan mavi $arkı (sibel canın söylemesini adam yerine koyup i$in içine katmıyorum bile)
  • son olarak çığıran türkücü mahsun kırmızıgül'ün de yorumladığı ve içine ettiği güzelim türkü...
  • gulayin insanin icine isleyen duru sesi ile tekrar tekrar dinlense bile baymayan, ve bu ozelligiyle gunumuz turkce sarkilarinin %90'indan ayrilan, icli, duygulu, acikli, saf türkü
  • azeri bir grup olan balabandan(ki ney'e cok benzeyen muzik aletinin de adi) enstrumental olarak dinlenebilecek harika bir turku.
  • aglatan sarkilardan, uzaktakini dusunursun gelmesini dilersin gelemez.gelmiyecektir de...baharlar gelir gecer, sen gelmez olursun.
hesabın var mı? giriş yap