• ülkemize altın madalya ile dönerken bazılarını da gümüşe çevirmiştir.

ibretlik: http://img854.imageshack.us/…54/1894/gumuskapak.jpg
  • trt spikerinin zorla annesinden konu açıp ağlatmayı başardığı insan. nihayet londra 2012 olipiyatları'nda istiklal marşı'nı bize dinleten sporcumuz.

hala daha böyle şeylerle prim yapmaya çalışıyor insanlar inanamıyorum, başarılı oldunuz ayrıca. servet kendini tutmaya çalıştıkça biz ağladık.

aslansın, kaplansın, yolun açık olsun servet.
  • taekwon do yu on yıl lisanslı olarak yapmış ve bu spora 20 yıldır gönül vermiş bir olarak hakkında bir iki cümle söylemek istediğim olimpiyat şampiyonu sporcumuz.

bunda yaklaşık 15 sene önce** taekwon do karşılaşmaları bugünkü gibi değildi. çok daha fazla teknik izlerdik ve yapardık. daha seri ve hızlı maçlar olurdu. ama bir süre sonra bu spor evrildi. karşılaşmalarda daha garanti vuruşlarla sayı almaya yöneldi sporcular bu da git gide neredeyse tek bir teknikle* maç çıkarttan sporcular izlememize neden oldu haliyle görsellik ve karşılaşma heyecanı düştü. bu kötü gidişi durdurmak için dünya taekwon do federasyonu bir takım önlemler aldı. puanlama kurallarını değiştirdi. örneğin kafaya yapılan vuruşlar 3** puan olarak değerlendirilmeye başlandı öncesinde tüm vuruşlar bir puandı. sporcular zor olan dupçagi tolyo bandetolyo gibi haraketler yerine puan olarak aynı değerde, uygulama olarak çok daha kolay olan palding e yöneliyordu. neyse 2000li yılların başlarında yapılan bu değişiklikle karşılaşmalara biraz daha heyecan getirse de eski hız ve görsel zevk hiç bir zaman yakalanamadı.

ancak servet'i izlediğimde ben sanki eski taekwon do karşılaşmalarından bir demet izliyormuşum gibi geliyor. servet maça çıkıyor kendinden emin dupçagi atıyor vurgu palding dönüyor bandetolyo çıkarıyor seyir zevki yüksek karşılaşmalara imza atıyor ve kazanıyor. olimpiyat şampiyonluğunu da sonuna kadar hakediyor.

seni izlemek büyük keyif servet. hep böyle kal ama çok çalışmaya devam et.
  • sadece dövüş tekniğini değil, yaptığı sporun felsefesini de tepeden tırnağa taşıyan sporcu.

o serinkanlılık, o olgunluk, mütevazilik.
  • final esnasında molalar sırasında hiç oturmamış rakibi boksör misali buz torbası ile oturmuşur. o an için finalde olimpiyat ruhuna ne kadar hakim olduğunu görürüz.
  • en iyi bildiğimiz iş ile söke söke bir altın madalyamız oldu çok şükür. muhteşemin de ötesinde bir dövüş sergiledi servet, iranlı sonlara doğru feci afalladı. helal olsun diyorum ben de.
  • taekwon do'nun padişahı.
  • şu aşağıdaki fotoğrafına benzeyecek şekilde herhangi bir yazlık beldede görseydim kendisini ve bir kavganın içine karışmış olsa idik, "ben bunu teke tekte hallederim. diğerlerine bulaşmayayım...bu iyi...efendi kibar görünümlü çıtkırıldım, kolunu büker yere diz çöktürür 'abi' dedirtirim...böyle hem kibar hem temiz yüzlü olup kavgaya girersen yumruklarımın tadına ilk sen bakarsın" derdim kesin.

sikletinde olimpiyat tekvando şampiyonu olduğunu ne bilecen işte? çelimsiz görünümlü adamın kara kuşak ölüm silahı gibi çıkması durumları beni çok rahatsız ediyor. ağız tadıyla dalaşamıyor, gönlümce kavga edemiyorum.

http://i.imgur.com/e7n7q.jpg
  • 2 yildir hic yenilmemis ama bizim spor haberlerinde adini yeni duydugumuz sporcu kardesimizdir.
  • süper zekâlı trt spor, bu güzel günde kendisine ana acısını hatırlatmakla meşgul şu an.
hesabın var mı? giriş yap