• dinlemesini tavsiye ettiğim çok kişiden 'biraz bayıkmış' eleştirisi alan güzel şarkı. nesi bayık arkadaşım? elektronik müzik değil bu, metal de değil. onları da severiz, onların yeri ayrı. ama bu incesaz. eğlenmek için dinlemeyeceksin bunu, kafa dinlemek, yatışmak için dinleyeceksin. bak bora beyler ne kadar güzel söylemişler. hayır salt buraya yazmakla kalmıyorum yüzlerine de söylüyorum bu cümleleri, kelimesi kelimesine.

haddimizi bilelim! bayıkmış. sensin bayık.
  • incesaz'ın altıncı albümü kalbimdeki deniz'in söz-müziği cengiz onural'a ait harikulade dördüncü parçası. harikulade olmasında müthiş bir yorumun da etkisi var elbette, bora ebeoğlu.

duruyorsun gecenin ucunda
    hayatın ve ölümün arasında
    gözyaşının bittiği yerde
    kararsız, duruyorsun

bakışların güneşti daima
    sen bakınca açardı çiçekler
    şimdi geceyi almış yanına
    sessizce bekliyorsun

sesimi duy isterdim
    sana bütün bu olan biteni
    anlatmak isterdim

kapım çalınsın
    sen ol, isterdim
    gülümse önce
    her günkü gibi

ve bir yorgunluk kahvesiyle
    bana herşeyi anlat derdim

duruyorsun gecenin ucunda
    hayatın ve ölümün arasında
    gözyaşının bittiği yerde
    kararsız, duruyorsun

suluboyan ve lacivert duvar
    takvimde notların, tozlu kitaplar
    hiçbirini tanımıyor gibi
    sessizce bekliyorsun

sesimi duy isterdim
    sana bütün bu olan biteni
    anlatmak isterdim

kapım çalınsın
    sen ol, isterdim
    gülümse önce
    her günkü gibi

ve bir yorgunluk kahvesiyle
    bana herşeyi anlat derdim
  • çok iyi niyetli bir şarkı.

kahve yapacak, kapıyı açacak, sessizliğine ses olacak, paylaşacak ama önce gülsün isteyecek. *
    gereksiz iyi olmak var ya, hah, o bu şarkıda

sözlerini bilmeden, müziğin ritmine kapılıp, dans etsin sevgililer, derim ben.

(link düzeltildi. )
  • huzunlu sozlere ve melodiye sahip olmasina ragmen, garip bir huzur verir bu sarki. sanki oturmussun tek kisilik koltuguna, elinde bir yudum dahi icmedigin sarap, pikapta bu sarki ve okudugun kitaptan basini kaldirip, sokagin sessizligine bakiyorsun. ıssızlık ve sensizlik yuregine vuruyor.

gelecek bilinmez, ama sensizlik bilinir ya, oyle bir sey iste.
  • adeta mona lisa şeklini almış çok tatlı bir şarkı. bir tarafını garip bir şekilde mutlulukla sararak içten içe gülümsetirken, diğer tarafın hüzün doluyor.
    sözlerini dinleyince kahreden, müziği dinleyince mutluluk heyecanı hissettiren, garip.
  • "ben burada, senden milyonlarca duygu yılı uzakta, şu an yaşadığım her bir zorluğu duy isterdim. her aklıma geldiğinde zihnimdeki varlığınla bir anda mutlu olup o mutluluğun sensizlikle nasıl da benliğimden çekip alındığını duy isterdim. sana biriktirdiğim umutlarımı her gittiğinde nasıl da kırpıp kırpıp uçurtma misali ardından bıraktığımı duy isterdim. ömürlük dediğim hayallerimin ardından nasıl da kırılıp içime battığını, açtığı yaraların verdiği can acısını duy isterdim.
    sen şimdi benden bihabersin ya, aslında nasıl desem? bil isterdim... biri var ardında, belli belirsiz; bazen hüzünlü bazen geçimsiz, ama çoğunlukla sevimli, hatta sıklıkla kalbi temiz... elindeki kalan son sevgi kırıntısını paylaşmak istercesine dağıttığı rüzgarın uğultusunu duy isterdim.
    aslında ben sadece sesimi duy isterdim. kulağını ver isterdim. neler fısıldadığımı senin için, işte o zaman dinleyebilirdin..."

"r"
  • platonik ya da uzak mesafe ilişkisi yaşayanlara, hatta sadece yalnızlığa isyan edenlere her gece derin düşüncelere dalmadan hemen önce 1 doz verilmesi münasip olan bora ebeoğlu'nun seslendirirken ebemizi bellediği, incesaz eseri

youtube şeysi
  • 830 bin izlenme sayısına ulaşmış incesaz şaheseri.
    öyle sahiplenmişim ki, öyle bana ait ki, ne ara bu kadar kişiye tavsiye ettiğimi düşünüp duruyorum.
    https://www.youtube.com/watch?v=s9udayxnjzi
  • yıllar sonra bir kekomançilik yaptirmaya kadir bir şarkıdir.
    evet,introsunu zil sesi yaptim. ne yapayim o da bu kadar güzel olmasaymis.
hesabın var mı? giriş yap