şükela:  tümü | bugün
 • seven kisinin, sevdigi kaybetmeyi goze alamamasi durumunda, surunerek de olsa yasamaya devam etmesi tercih ettigi yoldur. kisi, eger sevdigini soyler ve karsidakini kaybederse, bu aciyla yasayamayacagina kendini inandirmistir. ancak ifade edilemeyen duygular da, o kadar gucludur ki, mutlaka bir sekilde kendini belli etmek ister. sozlerle ifade edilemeyen duygular, davranislara yansimaya baslar.sevilen insana her konuda her turlu yardim yapilmaya calisilir. bu sefer de karsidaki insan, iyi niyetliyse seven ile arkadas olmaya calisir,(bu kotusu) eger kotu niyetliyse seven kisiyi kullanir(en iyisi). insanin bu soyleme-kaybetme celiskisi arasinda kalmasi, buyuk bir ihtimalle, bunyede kisa ya da uzun vadeli delilik yaratacaktir.en iyisi karsiliksiz severek bir arzu nesnesi haline getirilen kisinin yanindan uzaklasmaktir.
 • (bkz: korkak)
 • dilimin ucunda kelimeler bir türlü söyleyemiyorum , dlimin ucunda kelimeler nerden başlasam bilmiyorum.. diye devam eden ve bu ruh halini ifade eden şarkı sözü.
 • karşı cinsten birine ona beslediğiniz yakınlığı itiraf etmeye eskiler "ilan-ı aşk" ederlerdi. ancak o günler karşı cinslerden iki kişinin sosyal yaşam içinde biraraya gelebilme imkanlarının sınırlı olduğu günlerdi .

  oysa çağdaş yaşamda ilgi duyduğunuz kişi, kendisi de gerçekten size karşı bir şey hissediyorsa bunu bir ilan-ı aşka mahal bırakmaksızın hissettirecek ortama sahip bulunmaktadır. böyle bir durum ortaya çıkmıyorsa duyduğunuz ilgi gerçekten de karşılıksızdır. hatta sizi alıkoyan da bunu baştan biliyor oluşunuzdur.

  o halde mantıksız birşey yapıp komik duruma düşmeyin. ilgisini gözlerinin parlaması, gözbebeklerinin büyümesi, size istem dışı dokunmak ihtiyacı hissedişi, başbaşa kalma birlikte vakit geçirme talebinizi geri çevirmeyişi, sizi yakın çevresine tanıştırma isteği ile belli etmeyen biri ile ilişkinizi arkadaşlık seviyesinden öteye zorlamayın.

  http://www.ehow.com/…83569_know-she-interested.html
 • söyleyeceğiniz ağzınıza tıkıldığında yaşanabilir durum.
  (bkz: bugün bunu gördüm)
  (bkz: sözlüğü günlük sanma sorunsalı)
  (bkz: hatalı entry örnekleri)
 • behcet necatigil'in (bkz: sevgilerde) $iirinde yerdigi tutum.
 • seni seviyorum lafının dillere pelesenk olup da anlamını tamamen kaybetmesinden ve hissedilmeden söylenip de arkasında durulamamasından sıkılmış bünyelerin olayıdır. söylerse sevgisinin diğerleri gibi anlamsızlaşacağını ve belki de azalacağını düşünür söyleyemeyen. etrafındaki ilişkilere bakar ve "eğer bunlarınki sevgiyse benimki başka birşey" der, ve o iki kelimeden başka her yolla gösterir sevgisini*.