• neden tutulmasın? sevdiğiniz varken, sevdiğinizin ellerini, ceketini tutmak gibi bir olanağa sahipken, sevdiğiniz hemen yanınızda iken.. en çok da böyle bir şansınız varken benim aksime..

daha güzel değil mi hem? ceketini giymesine yardım ettikten sonra omuzlarını düzeltmek, yakasını yeniden yerleştirmek, gömleğinin yakasını ceketinin hizasına getirmek.
    böyle hayranlıkla, sevgiyle yapmak bunları.. sonra öpmek, o esnada. güzel boynundan koklamak, sarılmak.. günü başlarken yahut sizden ayrılıp gideceği yere gitmeden önce yüzlerce tekrarı olmuş ve olacak olan birkaç dakikalık bir anı yaratmak ikinize de..

onu hazırlamak, güzel görüntüsünde iz bırakmak..

bunlar çok hoş şeyler.
    sonra bir de kapıdan uğurlamak. -o yorulacağınızı düşünerek istemese bile yataktan çıkıp sabahın erken saatinde onu uğurlamak, öpmek-
    eve gelince karşılamak -saat kaç olursa olsun- yine öpmek, yüzüne gülmek, boynuna sarılmak ve sabah giydirdiğiniz ceketini çıkarmasına yardım etmek..
    böyle küçük, ama çok huzurlu şeylerle işte hayatı iki kişilik yaşamak.
  • annemdir.
    canım annem.
  • tutulabilir, gayet tabi tatlı bir şey ama 'kalmadı böyle kadınlar' diye ağlamak da abes kaçıyor biraz. günümüz erkeklerinin büyük çoğunluğu kibarlıktan,zarafetten fersah fersah uzakken kadının ceket tutmaması da eleştirilmesin bi zahmet.
    karşımdaki adam, ağır diye elimdeki torbaları alan,asansör kapısını tutan, gerektiğinde kapımı açan bir beyefendiyse, ceketini tutarım tabi. yoksa kumandayı alıp, bacakları uzatıp, sürekli beslenme ihtiyacında homurdanan bir tek hücreli ise az yesin de ceketinin içine sığsın önce, tutması eksik kalsın.
  • cok seviyordur
  • hayalimdeki kadın...
  • neden olmasın ki. sevgi saygı dolu bir ilişki de o kadar da güzel olur ki.
  • kadın erkek eşitliğine can-ı yürekten inanan biri olarak, kendimle kaldığımda dürüstçe düşünürsem fark ettim ki, ben sevgilimin elini öpmeyi de, ceketini tutmayı da, çay servisi yapmayı da ve benzeri aktiviteleri de seviyorum.

ama o benim ceketimi tuttuğunda da, uzanıp elimi öptüğünde de, çay servisi yaptığında da feci mutlu oluyorum.
  • sevdiğinin ceketini giysin diye tutmak ne kadar da ciddi bir eylemmiş. maddiyat tavan desenize. yapılmasında bir zarafet olduğu gibi, abartılacak bir duruma da taşınmaması gereken eylem. iyi bir insansanız, herhangi bir tanıdığınıza bile bunu yapabilirsiniz.
  • sonra aldatılır. bundan sonra kadın insanlar için ince davranışlar sergilemeyi bırakır.

belki bi süre.
  • (bkz: hanım)
hesabın var mı? giriş yap