• sevgilinin evine sevgiliyle beraber gidilir..gerginlik hissedilmektedir..içeri girilir bir miktar hoşbeş sohbetten sonra televizyonda film izleme fikrine dört elle sarılınır.film başladıktan sonra filmin kendisinden ziyade konuşulacak konuya ihtiyaç kalmamıştır...bu yüzden dikkatler gereğinden fazla filmin üzerindedir, fakat bir süre sonra vukuu bulan sevişme durumlarıyla birlikte kafalar başka yöne çevrilir..
    fakat bununla birlikte tam olarak nereye bakılacağı bilinemez..sevgilinin yüzüne bakmak son seçenektir.televizyon daki durum tüm şiddetiyle devam ederken annenin yüzüne de bakılamıycağı gerçeği anlaşılmıştır..neyse ki evin kedisi vardır da hanimiş pisi pisi şeklinde durum kotarılır..
    peki burda biter mi? tabii ki hayır..çünkü filmde ki sevişme sahneleri bitmemiştir.
  • sevgilinin ailesi ile tanışmanın hardcore bir seviyede olup olmaması bu ailenin medeniyetten ne derece nasibini aldığıyla ilgili bir konudur. yine de aile dünyanın en rahat ailesi olsa bile bir nebze kasılma yaşanmaktadır çünkü "ben oğlunuzu-kızınızı zevkten uçuruyorum amca-teyze" gibi bir muhabbete girilmese de orada bulunmanızın tek amacı sanki odur. yani sanki aile öküzdür ve sizin tepişmek dışında bir amacınız olmadığını düşünmektedir. oysa ki durum böyle değildir. onlar da zamanında sizin yaşınızda olmuştur ve bu mevzulara takılmamaktadırlar. neyse, çok mini bir iki falso olur tabii sevgilinin ailesiyle tanışırken, örnek sesiniz incelir kibarlıktan, eliniz kolunuz titrer sofrada falan ama bunlar şirin haylazlıklar gibi algılanır, sorun teşkil etmez. güzeldir, tanıştıktan sonra artık evlerine gönül rahatlığıyla yerleşebilirsiniz. girip çıkarsınız.
    (bkz: ehooov)
  • sok gecirten durumdur bazen. gozunu sevdigimin akdeniz insani...

-merhaba anafor ben.
    -merhaba evladim hosgeldin.
    -(sevgili) baba bu benim askim...
    -hmmm... seviyor musun kizimi bakiim sen?
    -ehm... efendim sevmesem benn...
    -sen ciddi birine benziyorsun
    -...
    -evlilik dusunuyor musunuz?
    -erken simdi. zaman lazim...
    -(sevgili) baba onun askerligi var daha.
    -olsun. gec olsun, guc olmasin evladim...
    -sagolun. ya ben kalkicam simdi.
    -(sevgili) ya canim kalsana.
    -otur evladim biraz...
    -ya taksim'de arkadas bekliyo, sozlesmistik...
    -hmm git o zaman, arkadas bekletmeye gelmez...
    -tesekkur ederim. tekrar gorusmek isterim...
    -ne zaman istersen oglum...
    -ehm hoscakalin...
  • sürekli tekrarlanabilecek bir şeydir bu. tekrar tekrar yaparsınız, kimse ellemez. geçenlerde 50 first dates misali kanımca cok hardcore biçimde yeniden gerçekleştirmiş olduğum olaydır aynı zamanda. bir hafta öncesinde sevgilinin anasıyla danasıyla tanışıp, rakı içen, nargile içen, evlerine kurulan ben bir hafta sonrasında tekrar annesiyle vakit geçirdikten sonra ortamı terkederken bir daha "tanıştığımıza memnun oldum" demiş bir insanımdır. aile amnezi sahibi olduğumu düşünmektedir.
  • haybeye gerginlik.
  • gereksiz, manasız bir eylem. mümkün mertebe sevgilinin ailesinden uzak durulmalıdır bence.
  • cingenelerden papatya alma konusunda uzmanlasilmis olunsa bile bu an gelince bu tamamen unutulur, iyi bir cicekciye gidilir, beyaz olan tüm ciceklerden bir sürü alinir. elde cicek saskin saskin gidilecek saati beklerken ilişkinin ilk zamanlarinin gözlerin önünden akmasi ilginc bir ruh haline sokar insani. hala heyecan yoktur, ama gelmesi de yakindir. ayrica toplanmasi artik gayet zor olan saclari da rüzgar savuramiyordur artik. vakit gelir,apartmana dogru hareket edilir,güvenlik görevlisi nereye der ,cevabi verilir. o an güvenlik görevlisinden kendine güveni kisa bir süreligine sifirlayacak cümle gelir : 'hangi çiçekciden geliyorsunuz?'

ayrica :
    ingilizce kelime kullanmamak icin kasarken; dogumdan o ana kadar gecen tum zaman zarfında denilenden fazla falan, iste, direk denilmesi ,beynin dile söz gecirme de zorluk cekmesi, elleri koltukta nereye koyacagi konusunda kararsizlik duymak , parmaklarla oynamak, koltugun yanlarını kurcalamak , goz kontağı kurmakta zorluk cekilmemesine sükredilmesi , her agizin acildigi anda size bakan minumum 3,maksimum 5 cift göz olmasi , zaman gectikce az rahatlamak ama size isminizle bey olarak hitap edildigi an ne yapacaginizi sasirmak, evden sonra yemek yemeye güzel bir restoranta gitmek, iki çatal iki bıçak ne yapicaz derken babanin lahmacuna elle girişmesi , yine de neme lazım bicakla icli köfteyle içli dışlı olmayayim diye hazmi zor yemesi kolay bir yemek yenilmesi, birden sanki orada misafirmiscesine hissetmek ,ailenin dogalligini sevmek, sevdicegin annesinin fotograflarinin aksine güleryüzlü ve cok sevecen olduguna cok sevinmek, ayrica bir yandan da annesine bak kizini al kuralini da onaylamak.
    gecenin sonunda u-mutlu bir şekilde ayrilmak , sevdicekten gelecek telefonu ve yorumlari beklemek.

sonra ,sanırım, bi kademe atlamak.
  • bir bira reklamından:
    -what are your intentions with my daughter?
    -my intentions are every bit as honorable as yours were when you met mrs. jones
  • aşırı sıkıntı yaratan, kalp ritmini bir level yukarı taşıyan bir durummuş bu ben bugun bunu gordum.
    efendim bir vesile ile sevgilinin ailesinin evine gidilir. tabi kamuflaj için yalnız gidilmez, anne durumu bilmektedir fakat baba durumdan habersizdir. ancak siz her an sorulara maruz kalabilirim korkusuyla cevaplarınızı çalışıyorsunuzdur kafanızdan ki çok ilginç diyaloglar doğurur.
    - yavrum senin adın neydi?
    - mühendis, şey pardon karakarga.
    - hmm. peki kaç yaşındasın?
    - küçükyalı, oeh ee şey 26.
hesabın var mı? giriş yap