• ben de dedim herhalde ilişki devam ederken eski sevgiliden hamile kalmış ve aldırmış.

meğersem eskiden olan bir olayı dürüstçe paylaşan bir kadın varmış hikayede. “aman diktiririm, sevgilisi de olmamış. anlamaz bile” dememiş. yalan dolan üstüne bina kurmak istemeyen bir kadın var. sizin ahlak anlayışınız sadece hymen den ibaret olduğu için dürüstlüğün faziletinden bihabersiniz.

olayı yaşayan kişi daha önce ilişkisi de olmayan biri. haliyle hayal kırıklığı, vs yaşamıştır. devam etmemeyi tercih edebilir. ama bu tercih hakkını ona sunan da aslında kadın. bu arkadaşa sözüm yok. ama başlık altında “vurun kahpeye” yapanlar çok itici.
  • senin bunu anlama ihtimalin pek yoktu bence.
    kaçırma o delikanlı kızı
  • bundan dolayi sevgili terkeden adamin sevgili ile ne isi var . olm annene soyle sana koyden bir kismet bulsun evlen kurtul. telef etme kendini bosuna.
  • sevgilin, kızlık zarını diktirip ilk erkeği senmişsin gibi davranmamış; delikanlı gibi anlatmış. sen de içine bağırıp ayrılacağına; içip entry gireceğine adam gibi sevdiğinin acısını paylaşıp onunla ağlayabilseydin de sevgilin kadar delikanlı olabilseydin güzel olurmuş.
  • insanlık hali, şu alemde her şey gelebiliyor insanın başına. yıkılmayı gerektirecek bir durum yok zannımca.

ayrıca bu derece dürüst, açık sözlü ve vicdan sahibi bir insana denk gelmek büyük şans.

asıl mes'ele mevzuyu tamamen unutabilecek misin, yoksa en ufak tartışmada gündeme gelen, hiç bitmeyen bir kin ve öfkeyle yüzüne vurmak istediğin bir huzursuzluk kaynağı mı olacak?
  • üst ekleme: meriçler s2ksin sizi. öğrenmişsiniz boktan bir tane pop kültür terimi, her işinize gelmeyen muhabbette kullanın, beyninizi falan kullanmanıza gerek yok, sikik pop kültür jargonu fazlasıyla yetiyor size. kullansanız zaten burada mal mal şeyler yazmazsınız.

laflara bak amk, yok içine sinecekmiş, yok kullan atmış, hayvan gibi yaşamayınmış, herkes sizin kadar geniş miymiş, kız dövülmeliymiş, sikmeden ayrılmaymış... mış mış da mış mış. hayatınız anca boş laf amk.

başlık sahibine lafım şu, sen bu lafları dinleyerek iş yapacaksan, evlendiğinde de bu tipleri çağır, gerdek gecesinde sana akıl verip yardım etsinler.

neyse daha öncede yazmış bazı yazarlar da ben yine hatırlatayım, ya bu kız sana hiç bir şey demeseydi? ya bu kız iş ciddiye bindiğinde bekaretini diktirseydi? ya bu kız seninle evlendikten sonra da çocuk aldırdığı elemanla görüşseydi?

çoğunuz kendi sikko dünyasından dışarıya çıkamamış, hayatta hiç bir şey yaşayamamış, onca yaşa rağmen insanları tanıyamamış tiplersiniz. dürüstlüğün bu hayatta ne kadar önemli bir şey olduğunu öğrenmeniz için kallavi boynuzlar yemeniz gerek. hoş belki yiyorsunuzdur da haberiniz yoktur.

dürüstlük, güven, birine sırtını yaslamanın huzuru... bunlar çok değerli şeyler, sizin sikko ataerkil namus anlayışınızdan çok daha önemli hem de.
  • kınamayalım dostlar.bu hikayeye aynen şahit oldum. çocuğu aldırmaya çocuğun babası olmayan yeni, ama aslında eski sevgilisiyle birlikte gitti anne adayı, sonra evlendiler. çocuğun babası da uzadı gitti. ben de bir sigara yaktım ve bir nefes çekip üflerken "vaay be" dedim
  • 3-c sınıfından ismail arkadaşımıza bu güzel şiiri için teşekkür ediyoruz.
  • oyle bir yazmiski beraberlerken, eski sevgilisyle birlikte olmus ve kurtaj yaptirmis zannettim. megersem gecmiste yasadigi bir olayi anlatmis. anlatmasaydi nerden bilecektin, peki.
    ben sevindim ayrilmaniza, kiz icin hayirli olmus. zaten senin nasil bir insan oldugunu anlamak icin soylemistir, ve sonucunu almis.
    bence fazla demagoji yapma, kendine kendi kafanda birini bul. ama tahminen onlarin cogu gorucu usuluyle direkt evlenirler, haberin olsun. kendi kafanda biriyle sevgili olma ihtimalin cok az.
  • valla böyle bir sevmek türü yok kusura bakma. şöyle sevdim, böyle sevdim... ee? daha önce biriyle sevişmiş, ayrılalım dedim. sen kendi kafandaki bir ideali, en çok da kendini seviyormuşsun birader. boşuna dramatize etme.

dümdüz olan, olduğu gibi olan, dürüst olan biri varsa o da yengeymiş. ancak öyle biri gerçek olabilir, gerçekten sever ya da sevmez.
hesabın var mı? giriş yap