• şu devirde hiç de fakir değildir.
  • biz de kız arkadaşımla birlikte mahalle pidecisinde severek lahmacun ayran yapıyoruz. kendisi bu durumdan hiç şikayetçi değil aksine seviyor.ben de seviyorum zaten. evet fakirim ama karşımdaki insanda anlayışlı,saygılı,karakteri oturmuş birisi. ingiliz kraliyet kültürü ile yetişmedik. fakirliği yadırgayacak kadar karaktersiz de değiliz çok şükür.
    edit:fes başıma,başlık başıma kaldı.
  • pide yemek fakirlikse keşke fakir olabilsem dediğim başlık.kuşbaşılı kaşarlı pide 25 lira kardeşim hangi fakirlikten bahsediyor anlamadım.
  • kuşbaşılı pide söylediyse doğrudan nikah dairesine geçin kardeşim.
  • sevgili isterse çöplüğe bile götürebilir, eğer kız için sevilen şey para değil sevgilinin kendisi ise ne yendiğinin, nerede olduğunun bir önemi kalmaz.

5 yıl sonra edit: pideciye gitmek artık pek de fakir etkinliği değil. başlık geçersiz ama fikrim aynı. artık simitçi olarak düşünebiliriz.
  • pide zengin yiyeceğidir. fakir versiyonu için (bkz: cantık)
  • gunumuz sartlarinda disarida yemek yiyebilen insan fakir degildir
  • öncelikle pide candır onu söyleyeyim.

onun dışında sevgiliyle gitmeyi tercih eder miyim? hayır. eve söylerim kuşbaşılı kaşarlı en güzelinden evde tüketiriz.

dışarıda yiyeceksek ise güzel bir pizzacı olabilir.

şimdi diyeceksiniz ki “neden?”
    cevap çok basit. “ambiyans”

evet cidden bu kadar.

ayrıca pide hiç de ucuz değil. (eğer kenar mahalle pidecisinden yemiyorsanız.)
  • sevdiğim kadınla ayı gibi pideye, lahmacuna dalmak, ayranların su gibi akması hayalim var benim gelmiş fakir diyorlar.
  • pideyi lahmacunla karistiranlari gun yuzune cikarmis basliktir.
    sozlugun birbirini aynalayan entry'lerle, favori alinmasi muhtemel tipik fakir edebiyati basliklarindan biri de bu.
    kardesim hep ayni seyleri yaziyorsuniz siz ama? hic mi yukaridaki entry'i okumuyorsun? bu tip basliklar da yuzde yuz bir giydirme ve hemen akabinde sanki biz cok merak etmisiz gibi "benim tercihim su, soyle olsun bana yeter" gibi aranan ve taktir edilmeyi hasretle bekleyen entryler birbiri ardina siralaniyor.
    ulan bir kisi dogruyu soyledi, 2.si ona katildi, 3.su kendince bir seyler ekledi; bak en fazla bu.. 3 tip entry disinda hepsi birbirinin aynisi.
    edit: yukarida yazdiklarimi 10 kere alt alta daha kopyalamisim ve siz bunu okumussunuz gibi hissederek dusunun.
hesabın var mı? giriş yap