• tam hakkında bir entry gireyim derken, radyoda çalmaya başladı bu şarkı. çok enerjik çok eğlenceli, acayip bir pozitiflik veriyor bana şarkı, aslında ayrılıktan filan basetmesine rağmen, kıpır kıpır ediyor. seviyorum bu yüzden. bir de araba kullanırken denk gelirse acayip gaza getiriyor, tempoya uymak için insan basıyor da basıyor ` :yani en azından ben yapıyorum bunu`, tehlikeli bi şarkı bi yandan da. :)
  • sessiz kalıp insanda basur yaratıcağına, şu iki kelimeden birini sarfeden insanın elini öpülür. sonra başa götürülür, kelimeye göre.
  • britney'in sarkisinda da davul kullanilmis, nil'in sarkisinda da...
    britney de gitar caldirmis, nil de..
    britney sarkisinda da dim-tis-dim-tis sesler cikiyor,
    nil'in sarkisinda da..
    britney de ciglik cigliga soyluyor, nil de..

iste tum arak bundan ibarettir.
  • "yok ki senin bir yedeğin
    kötü kedi şerafettin!
    söyle nasıl kıydın bana?
    hem canındım, hem ciğerin"

sözleri ile absürdismin doruğuna çıksa da, "beni niye terk ettin eşşolusu!" vurgusu daha güzel verilemezdi heralde. müziği de kımıl kımıl. bir yandan dans ederken, diğer yandan bir yerlere bir şeyler fırlatma hissi veriyor insana.
  • papatya falı bakarken seviyor, sevmiyor yerine söylediğim kelimeler. aile içinde çok pis dalga geçmişlerdi, kırıcı olmuşlardı. kurgu değil, yaşanmıştır. hatırlıyorum... arabanın arka koltuğunda, sinmiş, elimde birkaç tane papatya, yaprakları kopartıyorum...

- seviyorum, sevmiyorum, seviyorum, sevmiyorum...
    baba: - hanım, bu oğlan gerizekalı oldu
    anne: - ay bırak çocuğu, bilmiyo nasıl bakacağını
    - seviyorum, sevmiyorum, seviyorum, sevmiyorum... sevmiyorum çıktı, sktr yaa... şimdi pınar için bakıyım... seviyorum, sevmiyorum...
    baba: - yok hakikaten gerizekalı...
    anne: - gerizekalı değil. duygusal duygusal... karar veremiyor...
    - seviyorum, sevmiyorum... sevmiyorum çıktı, sktr yaa... ahmet için bakıyım... seviyorum, sevmiyorum, seviyorum...
    baba: - puahahahaha mal bu mal
    anne: - hakkaten var bişey...
    - seviyorum, sevmiyorum... üff

hep kararsız kaldım, hiç "seviyorum" çıkmadı zaten...
  • bu mudur 'dan sonra yine personal jesus 'tan arak aksak ritm üzerine yazılmış ikinci nil şarkısı. ama ritm o kadar catchy ki şarkı yine de seviliyor.
    (bkz: reach out and touch faith)
  • strict machine'le de womanizer'la da alakası olmayan şarkı. iki ritm benzeşmesi yakaladınız diye çemkirmeyin hemen. kızçe mis gibi eğlenceli işler yapıyo işte. sözler de süper, müzik de. afferim.
  • her klibe bir rapçi kampanyası etkisinde kalmış ama gel gelelim rapçinin söyleyebileceği bir nakarat kısmı uydurulamadığından rap kısmı bikaç oh yeah'la geçiştirilmiş parça.

klibinde dikkat çeken diğer bir detay ise, arkadaki dansçı kızların "parçaları sana uymaz" kısmı söylenirken göğüslerini tutarak belli bir mesaj, bir çeşit gözdağı vermeye çalışmalarıdır -ki biz erkekleri hiç tanımadıklarını apaçık belli etmişlerdir. kızlar, bize her türlü uyar, şşşşşş.
  • ilk dinlediğimden beri defalarca dinleme arzusu uyandıran şarkı, insan zıplaya zıplaya bağırarak söylemek istiyor. içinde kötü kedi şerafettin de var özeleştiri de, daha ne olsun ayrılık sonrası şarkı yazıp hem inkar etmeden, hem ah ne zavallıyım demeden hem de eğlenceli bir şarkı yapmak büyük maharet bence. hem de bize aslında tüm hit pop şarkılarının aslında birbirine ne kadar benzediğini de hatırlattı, aferin ona.
  • biraz daha rock altyapısı olsa headbang yaptıracak olan şarkı. bu haliyle de yapılabiliyor gerçi. az önce denedim süper oldu.
hesabın var mı? giriş yap