• bırakın saçınızı kesmesini, eliyle soldan sağa atması bile başka. dünyanın öbür ucuna bile gitse üşenmem, gider ona kestiririm saçımı. tanıdığım işini en iyi yapan insanlardan biri; üstelik dünya tatlısı, dünya iyisi.
  • "kendi saçını kesme" arifesinde çılgınca bir işe giriştim ben ve youtube'un en namlı erkek berber kanallarını açıp 1000'e yakın video izledim. (360jeezy, beardbrand, kochi, schorem...)* ve gördüm ki ingiliz ve amerikan berberler, gerek giyim kuşam, gerekse dükkan dizayn tasarım bahsinde çok çok farklı bir yerdeler. hepsi dövmeli mövmeli böyle... on tane dövmesi olmayanı berber yapmıyorlar zaten londra'da...

:-)

türkiye'de berber deyince, futbol goygoyundan başka vereceği bir şey olmayan, omzumuza kolumuza "değdiren" ve geneli akp kafalı insanlar geliyor daha çok. kadıköy caferağa'nın, zamanının ötesinde berberi "seyyah berber," duruş ve pozisyon itibariyle ingilizleri anımsattı ilk etapta bana. sakallar şekil, dükkan sıra dışı, müşteriler belli bi çizginin üstünde, oturmasını kalkmasını bilen insanlar hep... alkış!!!

1) wahl five star 8148 cordless.
    2) wahl detailer 8081
    3) wahl finale 8164

al bak bu da videosu...

https://youtu.be/hstzpxegd4g

düşkünleri, yatalakları, fukaraları hayrına tıraş etmesi de harikulade! allah razı olsun!
  • kendisine youtube üzerinde bir motosiklet kanalında denk geldim. yaklaşık bir saatlik bir söyleşiydi. akabinde sempatimi kazanmıştır. kendisi bir motosiklet sürücüsü ve berber. türkiyeyi bir kaç defa turlamış kamp atılacak yerlerde atmış sonra şişmiş bu durumdan ve buna bir anlam katma isteği gütmüş. ne yapabilirim ne edebilirim derken . motosiklet turlarında yanına makasını tarağını kaparak bir projeye girişmiş . içanadolu , doğuanadolu , yaşlı , çoluk çocuk. köy , kasaba , okul gezerek. açık havada insanları bulundukları ortamlarda traş etme fikri gelmiş aklına . tabi traş için insanları ikna sürecini kendi ağzından dinlemelisiniz. her traş , her hikaye hepsi çok lezzetli. beni en çok etkileyen bir keresinde evde yatalak olan bir hastanın var olduğu ve aylardır traş olamadığı haberi geliyor kendisine . hop varıyor gidiyor oraya bizim seyyah. amca 80 90 yaşlarında . sonra amcaya güzel bir traş ve adamın aynada kendisine baktıktan sonra kendini ne kadar iyi hissettiğini , ne kadar morallendiğini ve kendisinin de bundan manevi olarak ne kadar haz aldığını , kimine göre anlamsız "ne var yani bunda" denecek bir durumdan nasıl iç huzura vardığını anlatırken gözlerinden vücut dilinden anlayabiliyorsunuz.

madde aleminden manevi aleme bir motosiklet bir de makas ile varan berberdir. kendisinin başarılarının devamını diliyor , saçlar uzadığı gibi kendisini bulmayı umuyorum. teşekkürler seyyah sakal.
  • ''ya abi ne kadar farklı olacak'' '' saç aynı saç ne değişecek'' gibi önyargılarla kendisini ziyaret ettim. 10 senedir aynı saç stilini kullanıyordum o kadar sıkılmıştım ki. abi adam nasıl yaptı bilmiyorum ama o saçtan müthiş bir şey yarattı. bana göre yaptığı sanat inanılmaz bir iş. eğer burayı takip ediyorsa kendisine burdan da teşekkür ederim. eline sağlık üstad!
  • istanbul'da bir kuaför.

kıvırcık saç kesimi için önerilerde gördüm. kendisine nasıl ulaşabileceğimi araştırıyorum. instagram hesabına da ulaşamadım.

tanım: bir seyyah.
  • benim saçla olan mesaim çok fazla. 18 yaşımdan beri saç boyatıyorum, yaklaşık on senedir de kahküllerim var. o yüzden çok fazla saç boyuyorum, boyatıyorum vs vs. bu adamla tanışmadan önce klasik düz kahkülleri olan kızıl saçlı bir kadındım. şimdi bir karakteri var saçlarımın. asla yapmam dediğiniz şeyleri de onun yönlendirmesiyle yapabilirsiniz. bu çok güzel bir his. siz de eğer bir farklılık bir dokunuş istiyorsanız seyyah berber'i ziyaret edebilirsiniz. randevu ile çalışıyor. aklınızda olsun.
hesabın var mı? giriş yap