şükela:  tümü | bugün soru sor
 • 18 haziran 2007 tarihinde ilk albümleri the sea of dying dhow'u çıkaran ingiliz* rock grubu. her ne kadar soundları isis'e fena halde benzese de şarkılarındaki klasik gitar yoğunluğu ve kaliteli vokalistleri ile dikkat çekici farklar yaratmaktalar.

  ikinci albümleri olacak plains of the purple buffalo'yu şimdiden sabırsızlıkla beklemekteyim.

  http://www.shelsmusic.com/
 • "*shels müziği" denilebilecek özgünlükte şarkılar üreten grup.. ne tür işlerle uğraştıklarını ille tanımlamak gerekirse de (gayet yetersiz kalsa da), post-metal genellemesi kullanılabilir..

  kurucusu ve beyni , lübnan-iran melezi ve amerika doğumlu mehdi safa.. grup, rahmetli mahumodo, eden maine ve fireapple red'in elemanlarından oluşmuş; gene bu mahumodo'nun bir kısmıysa "devil sold his soul" adlı, *shels tarzını kimi zaman çok andıran bir diğer grubu oluşturmuş..

  tek albümleri "sea of the dying dhow" haricinde, wingsfortheirsmiles (2004) ve laurentian's atoll (2007) adlı ep'leri de vardır..

  çoğu yerde göz ardı edilse de, baştaki "*" karakteri grubun isminin orijinal yazılışında mevcuttur..
 • kenarda köşede kalmış muhteşem müzikler yapan bir grup. yakın zamanda muhtemelen büyük üne kavuşacaklardır.

  http://www.youtube.com/watch?v=xvtv-lgree0
 • 2008'den beri ha çıktı, ha çıkacak diye -yüksek ihtimalle- bir avuç insanı eli böğründe beklettikten sonra nihayet plains of the purple buffalo'yu önümüzdeki ay gün yüzüne çıkarıyor beyfendiler.. bir de tadımlık şarkı vermişler önden ki, beklediğimize değecek galiba: http://soundcloud.com/…helsmusic/shels-vision-quest

  mehdi safa, seviyom seni lan hayvan...
 • mehdi safa, bu grubun ashırı derecede tatlı son albümünün isminin michael ende'nin bitmeyecek öykü'sünden geldiğini söyleyerek kitabı bir kez daha hatırlatmıştır. yeni albüm ise epik bir güzellik olacak belli ki: journey to the plains
 • hala ve hala pre-order günlerini aşamayan albümden 3. şarkı da görücüye çıkmış: plains of the purple buffalo - part 2

  yalnız fena bağımlılık yapıyo bu 3 şarkı bile; albümün tamamına kavuşuncu sıçtık, annaşıldı şimdiden hyustın...

  27 haziran...

  27 haziran...

  27 haziran...
 • ohhh beee... nihayet kavuştum bağrıma basacak yeni evladıma ve sanırım ilk kritiği de şudur: http://www.roomthirteen.com/…cd_view.cgi?cdid=11977

  kavuşmanın tadını yeterince çıkardıktan sonra ben de kritik ederim biraz, halim kalırsa.. şimdilik söyleyebileceğim tek şey: mehdi safa, seni ve ekibini daha da çok seviyom artık lan hayvan!

  breaking bad sezon 4 bir, mor bufalo iki.. beklete beklete imanımızı gevrettiler...
 • yok artık yeni duyup şaşıracağım bir kafa arıza melodisi kalmadı diye sayıklamayı alışkınlık edinmişim. apokaliptik filmler kolajının içine gizlenmiş olması komik bir ironi miydi acaba bilmiyorum. üç yıl, beş yıl, on yıl sonra dinlediğimde böyle sever miyim ondan da emin değilim. belki kafa modum tam da *shels frekansına ayarlı bu sıra. evin içinde vision quest olan sesten bir çember dönüyor; ben, marlon ve üzüm dönüyoruz hiç durmadan.
 • scream vocal olayıyla tüm grubun amına koymak yerine sesini diğer enstrümanlarla beraber bir doku olarak şarkıya yerleştirmeye çalışan ve bunu başarabilen bir vokalisti bünyesinde barındırdığı için beğendiğim, anladığım kadarıyla bir çekirdek kadronun etrafında şekillenen, sürekli farklı insanların çaldığı, başarılı bulduğum grup.
 • fena halde bağimlilik yapan grup. baştan sona mükemmel albümler listesinde benim için 1. sırada. belki sadece o anlık ruh halime yansımıştır diyorum ve biraz ara verip yeniden dinliyorum. ama her açtığımda yine aynı hazzı alıyorum. dinleyin dinlettirin.