şükela:  tümü | bugün
 • slayer ın show no mercy adli albumunde yer alan bir şarkı.* sözleri;

  through the night we rise in pairs
  lords at night we ride
  from the depths of hell's domain
  reborn to reign this night
  roam throughout the endless wars
  hold high his name we must
  warriors from the gates of hell
  in lord satan we trust
  stalking the night can't you feel i'm near
  watching each step that you take
  i take lives and show all no mercy this night
  attack those not knowing my force
  brothers of the prince of night
  by bargains we have made
  allies with the darkened souls
  our legions we must save
  fight for our eternal quest
  god can't save you in time
  evil stalks the night with us
  your soul it shall be mine
  i am the menace in your eyes
  the one you can't escape
  your life falls in my grasp
  your know your end is near
  you pray your god will help
  his strength no match for mine
  your last hope slips away
  thy soul begins to bleed
  i tear your flesh to shreds
  burn holes throughout your mind
  your eyes now filled with blood
  a victim of my force
  in endless agony
  you realize your defeat
  recite my master's chants
  your soul now his to keep
 • slayer ın en iyi albümlerinden biri..metallica nın kill em all uyla aynı dönemde çıkmıştır..zaten ikisinde yapımcısı jon zazula ydı..oldukça hızlı ve sert bir albüm..
 • dwell records tarafından piyasaya sürülen, wasp tribute albümü...

  1. aurora borealis- i wanna be somebody
  2. black earth- wild child
  3. seven witches- widowmaker
  4. lilitu- sleeping in the fire
  5. soulless- tormentor
  6. abattoir- school daze
  7. new eden- love machine
  8. syn- on your knees
  9. blasphemy divine- show no mercy
  10.krueger- arena of pleasure
  11.noctuary- hellion
  12.venereal disease- animal (fuck like a beast)
  13.mystifier- the torture never stops
  14.defekt- sream until you like it
 • slayer gibi, bir kaç grupla birlikte thrash metal'i tanımlamış bir grubun, ileride seasons in the abyss, south of heaven, reign in blood gibi klasik albümlerin üstüne ismini yazdıracağının ilk belirtisi. bol nwobhm etkileşimli, dinlemesi zevk veren, black magic, crionics, the antichrist, die by the sword gibi slayer klasiklerini barındıran, bir debut için oldukça iyi albüm. ileride efsane olacak olan bir grubun (ki çoktan oldu), 1983'teki ilk ayak sesi.
 • cok seri ve kudretli davul ataklarıyla başlayan pek hızlı slayer parçası. black sabbath için black sabbath adlı parça ne anlam ifade ediyorsa, slayer için de show no mercy o dur.
 • star wars'ta palpatine'in jedi katliamı öncesi repliklerinden. bir de belirtelim, fransızlar bunu "şov no merghhsi" olarak okuyarak konseptin içine eder.
 • slayer'ın ilk albümü olması neticesiyle biraz ilk dönem metallica tarzında (ki aslında bu o dönemin tarzıdır desek daha doğru olur) reign in blood'a göre normal uzunlukta parçalar barındıran en sevdiğim slayer albümlerinden birisi. şarkılar sonraki albümlere göre daha farklı bir tarzda gibi gelse de kulağa daha o dönemlerden slayer'ın müziğinde kendini benzerlerinden ayıran bir şeyler olduğu belli oluyor. melodiler daha bir farklı akranlarına göre, yani nasıl desem mesela die by the sword'da solo çığlık atmadan önce 1:15 civarında giren ritm ta o zamandan slayer kokuyor. slayer'ın şarkı sözlerini vesaire bir kenara bırakırsak anlatmaya çalıştığım müziğin farklılığı, melodilerin agresifliği daha o zamandan belirmeye başlamış.
 • slayer'ı slayer yapan reign in blood, south of heaven ve seasons in the abyss gibi albümlere hiç bir açıdan benzemeyen, küçükkene en sevdiğim lakin artık dinlemeye tahammül bile edemediğim şarkılarla dolu açık ara en kötü slayer albümü. undisputed attitude'u bile buna tercih edebilirim. kapağı ise korkunç olmaya çalışırken komik olmuş gibi durur hep gözümde.
 • slayerın kanımca en agresif, en thrash, en enerjik albümüdür. şarkılarda 2000'li yılların slayerının o tekdüzeliği yoktur, rifflerin yaratıcılığı ve soloların akıcılığı son yıllardakilerden kat kat üstündür. world painted blood'daki soloların oturmamışlığı kesinlikle yoktur bu albümde, şarkıların nerede bitip nerede başladığı bellidir. şu da bir gerçektir ki sözler günümüz slayer'ından çok daha sığdır, "öldürelim ölelim satan helelüyaaa" tarzı sözler kendini çok belli etmektedir, politik değildir o dönemin metallica'sı anthrax'ı göz önüne alınırsa, ya aslında daha ne konuşuyorum ki safkan slayer'dır kısaca bu albüm. dinlemeyenler ben slayer dinledim çok acayip dinlerim 6 yaşından beri dinliyorum ulan moduna girmemelidir, bir slayer vardır bir de show no mercy vardır derim ben o kadar yani...

  ayrıca çok bilinen slayer şarkısı black magic bu albümdedir, pentagramına kadar coverlamıştır bu şarkıyı. sonisphere öncesi bunlar bilinsin ona göre dinlensin gelinsin oraya diye söyleniyor bunlar hep ey ahali! sonra kalkıp da "abi! judas priest, death'in painkiller'ını coverlamış" diye geziniliyor ortalarda. olmaz efendim, olmaz... bilinsin bunlar lütfen.