• paket fiyatı 50 tl olunca tiryakilerin sigarayı bırakacağını düşünen tek hücrelileri üzmüştür.

sigara 50 tl olsa bir çuval tütün alır, sarar sarar yine içerim yavrum. sigarayı bıraktırmanın yolu fiyatını arttırmak değil.

hiç nikotin değmemiş o hücrelerinle ürettiğin fikrini sikeyim.
  • ''ben içmiyorum, o yüzden 50 tl olsun'' zihniyeti bu ülkenin en büyük sorunudur. bana dokunmayan yılan bin yaşasıncı bu aptal sürüsüne diyecek laf yok.
  • bir dal sigaradır o
  • vergisiz fiyatlardan söz ediyor olabilirler. zira devletin aldığı -yanlış hatırlamıyorsam %65 civarında- vergiyi çıkarsak ortalama 3-4-5 tl falandır sigara fiyatları. bu herifler de bundan söz ediyor olabilirler.
  • sigara içmenin sigaranın fiyatıyla ilintili olduğunu sanan insanların saçma çıkışlarını izletmiştir bize.

hak helal etme işini zaten geçiyorum, ateist vergisi diyaneti finanse ediyor, adam hala hak hukuk saçmalıyor.

gerçekleşirse sebebi tamamen kaçak sigara, sarma tütün gibi vergi sistemine girmeyen tütün kullanımını düşürüp vergi gelirini arttırmak olur. tüketilen ve sağlığa zararlı herşeye vergi bindirseydik belediye otobüsüne binmek 15 liradan başlamalıydı.

ayrıca kendilerini kendilerince sigara içmeyen insan üstünlüğüne sarmalamış arkadaşlar içinizdeki hitler'i dizginleyin derim. bazılarının eline sigara içenleri versek önce şehir dışındaki gettolara kapatır sonra peyderpey gaz odalarında öldürür.
  • (bkz: #85188090) yani bu ılıksulara, fitircanlara inanamıyorum amk ya. daha nolsun asgari ücretin 2000 tl olduğu yerde 12 tl sigara kafede, dolmuşta, kapalı bir çok ortamda zaten içilmiyor hatta açık hava taşıtı olan feribotta bile. bu hangi bencillik seviyesi lan!
    lanet olası popüler kültür entellerinin, ılık yaşantılarını yerle yeksan eden küçük detaylar...
    empati yoksulları insanın da hayvanın da en ufak bir değerinin kalmadığı şu memlekette insanların oyalanmak için üstüne gelen ve git gide ağırlaşan yaşam şartlarının zorluğunu 5 dk erteleyebildigi tek meşgalesini, sözüm ona yaşam kaliteleri "düşüyormuş" bahanesiyle lanetleyecek kadar ucube bir ibare olamaz!
    sanki bana her gün yeni bir teknoloji üretiyor da hedonist yaşantısında ki tek problemli ayrıntı sigara amk.
  • sigaradan gelecek verginin artmasına sebep olabilecek ihtimaldir.
  • mynet'te yayınlanan haber. resmî gazetede yayınlanan bir genelge ile olabilecek gelişmeymiş.

kaynak: https://m.mynet.com/…ete-de-yayimlandi-110104705514

edit: hükûmetin yapabileceklerini ön gören bir vatandaş olarak %1 bile ihtimal vermiyorum bu habere fakat algıdan vergiden anlayan suserlar durumun olabilitesini ya da olmayabilitesini daha net bir biçimde anlatırlarsa sevinirim.
  • hatırladığım kadarıyla 2006 senesinde tekel 2001 fiyatı 2.50, dimitrokapulo köpek öldüren de 2.75 tl idi. #heygidi
hesabın var mı? giriş yap