• mynet'te yayınlanan haber. resmî gazetede yayınlanan bir genelge ile olabilecek gelişmeymiş.

kaynak: https://m.mynet.com/…ete-de-yayimlandi-110104705514

edit: hükûmetin yapabileceklerini ön gören bir vatandaş olarak %1 bile ihtimal vermiyorum bu habere fakat algıdan vergiden anlayan suserlar durumun olabilitesini ya da olmayabilitesini daha net bir biçimde anlatırlarsa sevinirim.
  • sigaradan gelecek verginin artmasına sebep olabilecek ihtimaldir.
  • bugün aldığım en kötü haber.

pazar günü olduğu için mutsuzdum ama şu an dumur oldum resmen.

kendilerini zehirlemeleri yetmiyormuş gibi bir de sigara içmeyenleri de zehirlemelerine yeşil ışık yakılıyor demek ki.

umarım bu yanlıştan dönülür de sigara fiyatları 300 tl olur da, zıkkım içerler !

edit: yahu demokrasiyi, özgürlükleri, insan hak ve hukukunu sigarayı savunduğunuz kadar savunsaydınız, bugün türkiye medeni muasır ülkeler liginde ilk üçe girmiş olurdu be !

edit 2: sigara içmeyin dedim diye "faşist" ilan edildim iyi mi ?

bonus başlık:

(bkz: sigara içenlerin akıl sağlığının bozuk olması)
  • vergisiz fiyatlardan söz ediyor olabilirler. zira devletin aldığı -yanlış hatırlamıyorsam %65 civarında- vergiyi çıkarsak ortalama 3-4-5 tl falandır sigara fiyatları. bu herifler de bundan söz ediyor olabilirler.
  • eğer böyle bir şey olacaksa hakkımı helal etmiyorum. içmeyen insanlar için de bir şey yapmalarını bekliyorum. yapacakları en güzel şey alkollü içecek fiyatlarındaki fahiş fiyatlandırmayı aynı oranda düşürmek olacaktır.

edit: gelen yoğun mesaj üzerine bu entry alkollü içecek fiyatlarındaki yüksek vergi yükünün altında ezilmemiz nedeniyle ironi içermektedir.
  • eğer sigara 3 lira olursa en çok üzülenler elektronik sigaraya henüz başlamış olanlar olacaktır.

400-500'e kitler alıp, sigarayı bırakmak için yeni yılı beklemiş tiryakiler 300 liraya 100 paket alacaklarını duyacakları gibi çılgına dönebilirler
  • bir dal sigaradır o
  • sigara içen arkadaşlar kusura bakmasın ama umarım 50 tl olur.

kendinizi düşünmüyorsanız, sizi seven çocuklarınızı, ananızı babanızı düşünüp bırakmanız adına iyi bir adım olur.

edit: bazı arkadaşlar "inşallah senin ihtiyacın olan şeyler %500 zamlanır" diye temennide bulunmuşlar.

katılıyorum. mesela en az sigara kadar ihtiyaç duyduğum lakin bir sike derman olmayan asitli içecekler, cips gibi şeyler 100 katına çıkar. ben de tüketmekten vazgeçerim.

edit 2: başka bir zeka sahibi de sigara ve un/şekeri aynı kefeye koyarak bir de çomar olmakla itham etmiş.

ıste bu zekalar yüzünden sigaranın 50 tl olması elzem. size seansına 1000 tl alıp halkın alım gücünü yok sayıp mal yerine koyan canan karataylar müstehak; siz yer fıstığı ve bonfile ile karnınızı doyurun.
hesabın var mı? giriş yap