• hazım problemi. (bkz: hazimsizlik)
  • süründürmemesi kaydı şartıyla erkenden öldürebilirse ben varım
  • kahvenin yanına en yakışan şey olmasıdır.
  • iş yerinde mola bahanesi olması.

bizde misal sigara içmeyip de boş boş aşağı inip çay içene yönetim de dahil herkes pis pis bakar.
    ama sigara içenin ihtiyacı vardır, geniş geniş molasını yapar.
    ve evet sırf bu sebepten paket taşır oldum.
  • sigara içen insanların içmeyenlere nazaran daha fazla sosyalleşme şansının olması. bunun ilgi çekici olduğunu düşünüyorum, bu sebeple insanlara dışarıdan daha kuul olarka gözükebilir. genelde yabancı ortamlarda ilk tanışan insanlar sigara içenler olur.
  • kizlar tarafından seksi göründüğü söyleniyor. mesela true dedective birinci sezonda ki başrolün sigara içmesi efsane.
  • hiçbi tatmini bulunmayan kişiye, suni bir bağımlılık üzerinden düzenli tatmin sunması.
    gereksiz bir ömrü kısaltması.
    atıl enerji patlamalarının, enerji yok edilmek suretiyle bertaraf edilmesi.
    duvarlar dışında izleyecek bir de dans eden duman sunması.

tek bile değilmiş, baya bi neden varmış yahu?

edit: kimseye küfretmedim lan?.. benim bu işte.. senelerdir aynen bu sebeplerden içiyorum.. zaten başlamam da aynen bu sebeplerdendir, kimseye özenmişliğimden değil ve taa 25'imden sonradır..

yıllar sonra editi: 40 yaşımı da deviriyor olmam itibariyle, artık enerji patlamalarım da olmadığı ve ömür kısalacağı kadar kısalıp artık geriye sadece kanser/koah vb. kaldığından, e-sigaraya ve sadece suni bağımlılık ve daha fazla duman/buhar üzerinden tatmine geçiş yaptım.. bir sebebi de manyakça artan maliyetler elbette..bir paket sigara günlük gelirimin %5'i olmuş, e olur iş değil tabi.. elekronik hallerimden memnunum.. hepsini de iyi ki yapmışım, şu anda olduğumdan daha sinir hastası biri olduğumu düşünemiyorum.. güzel pasifize etti eski dost, bir sürü saçma sapan manyakça iki ayaklı hayvanatın dış etkilerini ve evet başka da hiç bir gereç bu kadar etkili olmadı.. yakıyorsun ve azıcık da olsa öldüğünü biliyorsun, daha iyi ve daha zararsız "sokmuşum hayatınıza" diyebilme gereci mi var?.. ya da odunu birinin kafasına geçireceksin.. çünkü dünyanızın hiç bir enstantanesi kabul edilebilir olmaya yakın dahi değil..
  • otobus beklerken, daha fazla beklememek icin.

zira siz yakar yakmaz otobus gelecektir.
  • içmek istemek ?
hesabın var mı? giriş yap