• izmariti çiğneyin. ben yanlışlıkla yaptım tabi. patlamış mısır yiyordum, hayvan arkadaşlardan biri söndürdüğü sigarayı nasıl becerdiyse benim patlamış mısır paketimin içine atmış. ben de bakmadan ağzıma attığım bir avuç patlamış mısırın o iğrenç, acı, kekremsi tadı üzerine tuvalete koşarak fark ettim bu tadı. hayattan soğuduğum anlardan biridir ama sonrasında sigarayı bırakamasam da 1 hafta içmedim. hoş bir insan bilinçli olarak bunu nasıl yapar bilmiyorum.
  • dumani cigerlerden saldiktan sonra bas sigarayi diline sondur bir daha hayatta icmezsin.
  • bir hafta boyunca içtiğiniz sigaralarin izmaritini su dolu bir kapta sondurun ve izmaritleri içinde birakin. su izmarit rengini almaya başlayınca suyu suzerek plastik bir bardağa doldurun. ve fondip!
  • sigara içme eylemini tiksindiğiniz bir şeyle özdeşleştirin. biz buna psikolojide özdeşleştirme diyoruz. mesela bir kurbağı yiyen kurbağadan mı tiksiniyorsunuz? ya da bir mağaranın tavanını yarasalar, tabanını hamam böcekleri kaplamış ve hamam böcekleri yukardan bir yarasanın düşmesini bekliyor; düşsün ki, yarasayı hamam böcekleri semire semire yesinler. yok olmadı, ssq ile ganzuk'un dürüm yeme sahnesini aklınıza getirin ve her neden tiksiniyorsanız, sigara içme eylemini bu işle özdeşleştirin.

gerçi, sigara içme eylemi başlı başına yukardaki şeylerden çok daha iğrenç bir şey. ama olsun.

veya sigarayı daha çok mu içmek istiyorsunuz? bu sefer de, sigara içmeyi şununla özdeşleştirin: sanki o'nun * minicik bir eteği var ve her yeri ortada.
  • (bkz: tiksinmedim)
  • sigara içtikten sonra ağzınızı yıkamadan, nane şeker yutmadan ekmek peynir yiyin. bu kadar basit bir eylem etkili olabilir. mide bulantısına sebep olan eylemler etkili olacaktır.
  • sigaradan derin bir nefes cekip ama cigerlere indirmeden agizda toplayarak, dumani agiz icinde yanaklari sisirerek guzelce calkalayip sonra cigerlere indirerek denenebilir.
  • güzel tavsiyelerdir ama çoğu zaman işe yaramazlar. neyse bir tane de benden gelsin; sigaranın ucuna bir damla zippo benzini damlatın sonra da bitirene kadar için o sigarayı.
  • o halde sigaradan derin bir nefes çektikten sonra öksürmeyi deneyin .
    olmadıysa bitter çikolata yedikten sonra içip öksürün ! :)
hesabın var mı? giriş yap