• hayatım boyunca 7 - 8 kere ellerimde çıktı bu siğil denen meret. yukarıda yazan bir çok kişi incir sütünü denemiş ve iyi geldi diyor. bir kısım da incir sütü işe yaramaz diyor. ben bir hariç her siğil çıkışında bu incir sütünü sürüp çok kısa zamanda (1 - 2 günü geçmemiştir) başarıya ulaşmış biriyim. bir kere kullanmadım (incir bulamadım) yavaş yavaş ufalarak yokolması bir ay sürdü. bilim dediğimiz kavram deney ve gözleme dayanır. siğilin türleri var mı bilmiyorum ama incir sütündeki bir maddenin bir şekilde etken olma olasılığı yüksek. benim geçirdiğim deneyim hiç de öyle bilimsel olmayan denebilecek bir gözlem değil. psikolojik bir şey olduğunu da zannetmiyorum.
  • ılkokuldayken sag elımın ustunde vardı 5-6 farkılı sehırdeki tum cıldıyecılerı gezdık(çzel ve devlet) ve hiç çözum bulamadım yayılmaya da devam ediyordu. son gittiğimiz prof tıpta çarenin tükendiğini en iyisi bi hocaya üfletilmesi gerektiğini söyledi. uzak bi akrabamızın tavsiyesiyle gittigimiz hoca üfledi 3 kere gittim ellerimde vucudumda kalmadı bişey. halbuki boyle seylere ınanmazdım ama başıma gelıcne ınsan baya inanıyor
  • dün gece rüyamda bıçaklanıyordum ve daha sonra gittiğim hastanede eli siğilli hemşireden siğil kapıyordum. şimdi sol tarafta görünce bir anda aklıma geldi ve tırsıtmadı değil.

bildiğim kadarıyla oldukça zor tedavisi olan bir hastalık, umarım başıma gelmez demekten başka çarem yok.
  • parmak-el üzerinde çıkan çeşitlerine kesin çözümü bulduğum cilt hastalığı.

yani kesin derken yüzde 50-yüzde 50 çözüm buldum ikisinden biri kesin çalışıyor.

yaklaşık 4 aydır parmağımda duran bir siğil vardı. el temizliğine çok dikkat etmeme rağmen bir türlü iyileşmedi. bir gün bu derdimi işte arkadaşlara açtım. birisi incir sütü önerdi, diğeri de babaannesinin siğillere okuduğunu ve kuruyup düştüğünü söyledi.

"okumayla siğil düşer mi lan" muhabbetleri dönerken, arkadaş hemen telefonla babaannesini aradı ve durumu anlattı. kadın benim ismimi sordu, "tamam ben onun için duasını okuyacam" diyerek telefonu kapattı.

ertesi günü de, gittiğimiz bir yerde denk gelen incir ağacından incir kopararak, siğilin üzerine sütünü sürdüm ve kurumasını bekledim. tek kür ama, daha fazla değil.

aylardır parmağımda duran siğil, 2-3 güne kalmadan kuruyup düştü ya la!

sonuç: dua-incir sütü ikilisinden birisi siğile faydalı. denendi, çalışıyor.
  • bundan 6 yıl kadar önce falan sol el orta parmağımın tırnak kenarında kabuk gibi bişey oluştu. tırnaklarımı keserken bazen çok derin kesip kanatırdım. ben yine öyle bir şey oldu ve kabuk tuttu sandım. fakat yıllarca o kabuk gibi şey kaldı orada. beni de çok rahatsız etmediği için pek önemsemedim açıkçası. bir kaç kez doktora mı göstersem dedim, annem de nasır olmuş orası doktor bir şey yapamaz falan deyince üzerinde durmadım. daha sonra aradan yıllar geçti, 2013'te askere gittim. askerlik esnasında aynı parmağımın bu kez iç kısmında bir şeyler oluştu. onun siğil olduğunu anladım zaten. neyse askerlik bitti, sivil hayata geri döndüm. belli bi zaman sonra bu kez yine aynı elimin avuç içinde ufacık ufacık 3 tane daha oluştu. baktım bunlar yayılıyor, doktora gitmeye karar verdim nihayet. gittiğim dermatolog hepsinin siğil olduğunu söyledi. hatta bizim o nasır sandığımız ve yıllardır elimde olan şey de siğilmiş. sonra bana vertuol diye bir ilaç verdi. oje gibi bir şey. siğillerin üzerine sürüyosun, sonra donuyo orası. bir kaç gün sonra da o donan tabaka kopuyor. fakat koptukça alttan tekrar çıkıyordu siğiller. ilacı 6-7 ay kullandım ama çare olmadı. tabi bu esnada klasikleşen ''okutma'' yöntemini de denedik :) ama o da çare olmadı ne yazık ki. baktım oalcak gibi değil aynı doktora bir kez daha gittim. bu sefer futbolculara sıkılan soğutucu sprey gibi bir şey sıktı siğillere. baya soğuktu ama. hatta soğuk elimi yaktı. bi kaç gün hafif morardı siğillerin olduğu yerler. 1 ay kadar bekle geçmezse gel tekrar yapıcam dedi doktor. aradan 1 ay geçti, gene geçmedi siğilller ama artık iyice rahatsız olmaya başlamıştım bu durumdan. sonra internette araştırırken wartner diye bir ilaç keşfettim. doktorun sıktığı soğutucu spreyle aynı gibi duruyordu işlevi. 35 lira falandı yanlış hatırlamıyorsam kutusu. denemek istedim ve satın aldım. kullanım şekli şöyleymiş: siğillere uyguladıktan sonra 2 hafta kadar bekliyorsun, geçmezse tekrar uyguluyorsun. 15'er gün arayla aşağı yukarı 8 10 kere uyguladım ben bu işlemi. yani 4-5 ay sürdü diyelim. en sonunda sprey bitti ve çöpe attım. ulan bu da çare olmadı derken, önce avucumun içindekiler küçülmeye başladı ve bir süre sonra yok oldu. sonra 6 yıldır tırnağımın kenarında bulunan ve artık düzeleceğine hiç ihtimal vermediğim, son olarak da parmağımın iç tarafındaki. sonunda hepsinden kurtulmuştum ve çok mutluydum. 7-8 aydır falan siğil miğil yok allah'a şükür. bu dertten muzdarip olan arkadaşlara tavsiyem, wartner denen soğutucu spreyi denesinler mutlaka. ben de çok uğraştım, bir sürü yol denedim ama sonunda wartnerle kurtuldum siğillerden ;)
  • duct tape ile tedavi şansının krioterapiden daha yüksek olduğunu öğrenmemle beni şoka uğratmış olan küçük tümör.

birçok kişi siğillerin olduğu bölgeyi duct tape ile belli bir süre yapıştırdıktan sonra yavaş yavaş kaybolduğunu yazıyor. inanması güç ama gerçek.
  • siğil ; virüs kaynaklı ,bir cilt hastalığıdır. kesik, çatlak ve yaralar yolu ile vücuda giren hpn virüslerinin neden olur.bitkisel tedavilerinde, aloe vera, sarımsak, çay ağacı yağı, patates ve muz kabuğu önerilir.
  • 1. eldeki siğil candır. zararsız kendi halinde takılır. verrutol'ü aksatmadan sürüp oluşan zarı soyarsan siğil en son köküyle sana geliyor bir gün. bir siğilde başıma geldi kökünün altı mis gibi deriydi, bir daha da çıkmadı.
    2. genital bölgedeki siğil doktorluktur. şakaya gelmez, yüksek risklisi kanser yapar, ama yüksek risklisi pek siğil çıkarmaz, tek tük çıkar ya da çıkmaz. kadında tedavi edilmezse, rahim ağzının komple alınması, hatta metastas olursa öldürücü riski vardır. ilk evrelerde yakalanırsa tedavisi basittir, ama klasik türk kadını hamile olmadan pek jinekoloğa gitmez, bu nedenle bizde öldürücü boyuta ulaşabilir.
    3. senle aynı havluyu kullananın elinde yüzünde siğil çıkmaz, senle 10 kez ilişkiye girmiş, sonra başka kadınla da girmiştir diğer kadında da çıkmaz. bunun açıklaması da bağışıklıktır. bağışıklık yüksek olunca vücut siğili ilaç olmaksızın yenebilme ihtimaline sahip, yoksa hepimiz şuan kanser hepimizin eli yüzü her yeri siğildi.
  • sol ayağımın altında bulunan ve 15 günde bir gazla yakma işlemi uygulattığım halde geçmeyen rahatsızlık verici hastalık. verrutol diyip durduğunuz şeyi de kullandım. normal deriyi kaldırıp siğilleri yerinden bile oynatmadı. ilk başta benim de nasır, önemsiz falan zannettiğim şey aylardır geçmeyince ciddi can sıkmaya başladı. çaresiz gibiyim.
  • okutun efendim. gerçekten geçiyor.ateistsen inanmıyorsan da okut, hacı hocaysan da okut. ne olursanız olun okutun efendim. ister psikolojik deyin ister iman gücüne bağlayın. ama okutun. okumak okutmak önemli. eğitim şart .
hesabın var mı? giriş yap