şükela:  tümü | bugün
  • sampuana donus yapmama neden olan, 1 ay bile dayanamadigim sabun. kepek yaptigi gibi, gercekten kotu de kokuyormus. (bkz: kac kac kac)
  • pansiyonda bizden önce kalan müşterilerin banyoda unutması sayesinde keşfettiğim; sonrasında aktar aktar gezerek ve bütün sabunları koklayarak bulduğum, vazgeçilmez kişisel temizlik malzememdir.
  • meğer önceden canlı çabuk uzayan saçlarımın olmasının sebebi buymuş. bırakınca bir yıl iğrenç şekle girmeyen hiç bir şeyin kar etmediği saçlarla dolaştım. saçımla adeta birbirimize küstük. daha sonra eski canlı saçlarımın olduğu fotolarıma bakarken şimşek çaktı. tabi ya bıttım sabunu. şimdi saçımla tekrar barıştık ahenkle dans ediyor.
    bırakın tuba büyüküstün' ün ve bilumum ünlünün reklamında oynadıkları kimyasal artıkları saçınıza sürmeyi. o karıların hiç birinin o boktan şampuanları kullanmadığını hepimiz biliyoruz.
    saçınızı önce bıttım sabunu ile yıkayın saç diplerine hafifçe masaj yapın.daha sonra tercihen aktarlardan alabileceğiniz bitkisel şampuan ve saç kremi ( mecitefendi marka alırsanız çok çok memnun kalırsınız) ile yıkayın. hatta en son saç kremi ile kafanıza azıcık elma sirkesi dökün. sirke kokmuyonuz korkmayın. çok azcık dökeceksiniz. al sana harika saçlar. memnun kalmazsanız ben buradayım
  • bir kimyager olarak söylüyorum ki kullanın kullandırın özellikle erken yağlanma problemi olan arkadaşlar kesin faydasını göreceksiniz. şampuanlara bi dünya para vermeyin ki ben yaptım bu hataları denemediğim şampuan kalmadı sonunda egenin zeytinyağlı sabunuyla bıttım sabunu çare oldu. tanım: yağlanmaya kesin çözüm üreten sabun.
  • çok fazla bir beklentim olmamasına rağmen, yarından itibaren yüzümdeki seboreik dermatit için kullanmaya başlayacağım sabun.
  • saci tam anlamiyla kece haline getiren bir sabun. uzun saclilar nasil kullaniyor anlamadim cunku ayni zamanda yagli bir gorunum birakiyor. onun disinda ipince saclarimi sert ve kalin hale getirdi ona cidden minnettarim. sac dokulmesini engelledigi de su ana kadar dogru. ama bu sacla disari cikilmaz o da bir gercek. bir sabun bir sampuan seklinde dus almaya karar verdim.

kadinlar kulubu mezunu sundu aq.
  • kullanmaya baslayali iki hafta oldu, sagli sollu kepekler ucusuyor kafamda. sinirimi de bozdu. sac derisi kendisini mi yeniliyor, bilen varsa aydinlatabilir. yoksa gina geldi kepek problemi yuzunden.
  • gerçeğini bulmanın zor olduğu sabun.

bir çok sabun üreten firmanın yaptığı gibi, sabunu üretirken kullanılan yağın tamamı saf değildir. ucuzlatmak için ayçiçek yağı, pamuk yağı, ve bilimum ucuz yağ koyarlar. zeytinyağı sabunu diye satılan sabunlar da böyledir.

etiket okumayı sevmeyen vatandaş margarini bile "aa bu zeytinyağlı imiş" diye almakta ülkemizde.

özetle, bıttım sabunu diye aldığınız her aldığınız sabun bıttım sabunu değil.
  • kepek denen illetin nedeni kişiden kişiye değiştiği için değişik derman arayanların da farklı tepkiler verdiği sabundur.

kepek kiminde yağlanmadan, kiminde ise kuruluktan olur. ilkinde yağı çözen herşey kısmen kepek sorununu da engeller. sabun başta gelir. banyo sonrası olan kepekler ya da saç kuruyken toz halinde dökülmelerin nedeni ise kafa derisinin kuruluktan ölmesidir. ne kadar banyo yaparsanız yapın, kuruyunca tekrar sorun başgösterecektir. bu gibi durumlarda kafa dersini hafif yağlı ya da nemli tutacak çözümler gerek.

bir de stress nedenli kepek var. eğer kafa dersinde gerilme (tansiyon yani gerilem türü baş ağrısı ile birlikte) hissi, vb baş ağrıları çeken birisi aynı zaman da kepek sorunu da yaşıyorsa büyük olasılıkla kafa dersinin gerilmesi nedeniyle kepek olmaktadır ve bunun çaresi stresi azaltmaktır. yıkamayla vb olmaz.
  • defne sabunu almaya gittiğimde aktar kadının bunu al inan memnun kalıcaksın diyerek verdiği sabun.yorumları okuyunca biraz korktum açıkçası.saçımda dökülme ve kepek problemi var.umarım faydası olur.kullandıktan sonra burayı editleyeceğim.

ilk kullanımdan sonra editlemem doğrumu bilmiyorum ama tutam tutam elime gelen saçlarım şuan elime gelmedi.saçlarım hafif sertleşti evet.2 gün sonra tekrar yıkayacağım.sonucu merak ediyorum bende.şuan tararken sadece uçlarına sıvı keratin sürüyorum.

edit: sabredemediğim sabun,ilk kullanımda iyiydi evet,ama 3 ve 4. yıkamamdan sonra saçlarımı inanılmaz sertleştirdi.zaten kuru olduğu için saçlarım resmen keçe gibi oldu ve bıraktım.sonuç hüsran.bu da olmadı.