*

şükela:  tümü | bugün soru sor
 • portekizli hızlı bir kanat oyuncusu.
 • bu simaolardan portekizli olanının ismi simão pedro da fonseca sabrosa olup 31 ekim 1979 doğumludur. sporting lizbon altyapısından yetişmiş, 1999 yılında sporting'den barça'ya geldiğinde luis figo'nun veliahtı diye lanse edilmişti. ne var ki, katalunya'da geçirdiği iki sezonda fazla bir varlık gösterememiş, üstelik figo'nun real madrid'e gittiği 2000 yılında mevkiinin tek adamı olmasına karşın bekleneni verememişti. -benzer bir kaderi sonradan ricardo quaresma da yaşayacaktır-. 2001'de benfica'ya transfer olmuş, hala burada oynamakta, portekiz milli takımında da forma giymektedir.
 • (bkz: simao)
 • 19 haziran 2008 portekiz almanya maci'nda izledigimiz simão sabrosa portekiz milli takimina girebildiyse, brezilyali olan simao da brezilya milli takiminda hala yer bulabilir
 • (bkz: gottenbacak)
 • şuan için atletico madridde oynayan çok çok yetenekli bir oyuncu. gerek frikiklerdeki başarılı vuruşları gerekse kanattan sürüp getirdiği toplarla ve yaptığı ortalarla atletico madrid için çok yararlı olmuştur. lakin garip bir oyuncudur istediği zaman deli gibi oynar, gününde olmazsa da sahada ruh gibi dolaşır. barcelonada oynadığı yılları güç bela hatırlayabiliyorum, orda da büyük uyumsuzluk sorunları yaşamıştı fakat 2. kere gelişinde ispanyaya alışmış gibi görünüyor.
 • beşiktaşımla adı anılan usta kanat oyuncusu.

  onu oynatabilecek taraftara ve ruha sahip olan tek takım beşiktaştır.

  q7 ' nin olduğu takımda oynarım derse devre arasında atletico madrid' ten transfer edilebilir.

  sağda simao, solda quaresma, ortada guti, manuel fernandes... allahım daha ne isteyeyim! yeter ki sakat olmasınlar.
 • kartalbakisi.com sitesine göre 3 hafta önce beşiktaş ile prensip anlaşması imzalamış olan futbolcu.

  ps: kartal bakışı ne ulan diyenler için (bkz: erdem ulus)
 • yaşı nedeniyle önünde uzun yıllar yok ama şu anda beşiktaş'ımızın en çok ihtiyacı olan bölgeye yapabileceği en mantıklı transferlerden biri gibi gözüküyor. evet, genç bir oyuncu değil ama son 3-4 yıldır oldukça formda. q7 gibi iki kanatta birden oynayabiliyor ve ikisini aynı takımda buluşturabilirsek eğer, sürekli kanat değiştirerek yapacakları akınlarla rakip savunmaları allak bullak edebilirler.

  sezon sonu sözleşmesinin bitecek olması bu transferi bonservis açısından gayet uygun kılıyor. onun haricinde oyuncuya verilecek paranın bir nihat kahveci kadar bile olmayacağını düşünüyorum. quaresma başta olmak üzere schuster ve guti faktörleri de gelmesini kolaylaştırabilir. tabata'dan kanat yaratmaya çalıştığımız şu günlerde böyle bir oyuncunun gelmesini çok istiyorum gerçekten. bakalım, bekliciiz.
 • beşiktaşa gelmesini istemediğim adam. kalitesine lafım yok, üst düzey kaliteli biridir. ama yahu takımda banko yabancılara bakalım hemen;

  quaresma, guti, ernst, manuel fernandes (herhalde yedek kadroya almamışdır)

  şimdi elimizde 3uncu bir yerli stoper yok değil mi? yani bunların 1i ceza alsa bir şey olsa sivok ya da ferrari ile zapoya muhtaçsın. etti mi sana 5 yabancı. ee forvette zaten banko 1 yabancı olacak. ya almeida, ya bobo ya holosko. (şu güzel kadroyu nobre ve nihat ile bozmayacaklarını hayal ederek) ne etti 6 yabancı.

  hilberti nereye koyacağız? kestik diyelim hani sağ bek var mı? yok. arkadaş yabancı transferi güzel şeydir eyvallah da 6 yabancı oynatma hakkı diye bir şey var.

  nereye koyacağız bu kadar adamı biz? yeter artık kadro doldu taşıyor. bir tane forvet alın gelin yahu. forvet hariç ne varsa aldık. fernandes, simao. kim nasıl nerede oynayacak soran yok.

  sonraları edit: ya başta reaksiyon gösterdim ama sonradan düşündüm ki, schuster son 10-15 maçta kondisyoner sayesinde ardı arkası kesilmeyen sakatlıklar yüzünden kestin rotasyondan vazgeçmişti. ancak sezonun ikinci yarısı herkes iyileştiğinde ve kadro genişlediğinde o vahşi rotasyona tam gaz devam edecek muhtemelen.

  yani bu yeni gelen 3 adam dahil, q7, hilbert, guti, ernst ve diğer yabancılardan hiçbir zaman as kadro çıkartamayacağız. her zaman rotasyon olacak ve bunların bazıları bi oynayıp bi oynamayacak.
  tabi o adele düşmanı kondisyoner izin verirse.