• fırın, ankastre fırın, davlumbaz, ocak, ankastre ocak... üreten firma, ankastre fırın araştırması yaparken saturn'de rastladım. son bir iki gündür tamer karadağlı'lı reklamları da dönüyor tv'de.

(bkz: icf)
    ayrıca engellenemez çağrışım (bkz: süsler) (bkz: simtel) (bkz: simtaş)

http://www.simfer.com.tr/
  • reklamlarında tamer karadağlı'nın "simfer'den taş gibi fırın...* al beni.*" dediği marka.
  • ya ya gut replikleriyle almanların bile kullandığı fırın temalı reklamı olan marka.

o nasıl reklamdır? o nasıl bir almandır folklör kıyafetiyle? fena çok fena.
  • bavyeralı alman tandanslı reklamı tam bir skandal olan firma.
  • son reklamlarını gördükten sonra kesinlikle almıycaam, çocuklarımaalmamalarını hatta çocuklarıma da almamalarını öğitleyeceğim. insanın biraz tüketiciye saygısı olur. rüyalarıma giriyor a. q.
  • dandik marka. şatış sonrası ise daha dandik.
    sinirlerinizin bozulmasını istemiyorsanız uzak durun derim.
  • benim için sözlüğün en şukela yazarlarından biridir, hatta birincisidir. adam kelimesinin sözlükteki karşılığı kendisidir diyebilirim. sözlüğe genelde çok az yazar. bence bu sözlük için büyük bir kayıptır, çünkü normal hayatta acayip derecede esprili ve anlattığı konuyu karşısındakini hiç sıkmadan dinleten, hitabet yeteneği kuvvetli bir insandır.
    nickinin de aslında ev aletleri markası olan simfer'le uzaktan yakından bir ilgisi yoktur:) hikayesi bambaşkadır.
    kısacası kendisini tanıyan eden, arkadaşı olan varsa elinden kaçırmasın diyorum. çünkü bu hayatta karşınıza nadiren çıkabilecek, harika bir arkadaş, değerli bir insan ve on numara bir tavla oyuncusudur :)

(aslında ben on numarayım, o dokuz numara da neyse bozmayalım şimdi:) bunu her söylediğinde yav he he diyip geçiyorum tabi ben. :)
  • tanim: hayatta bir sey almayacagim ve tanidigim kimseye aldirmayacagim urunleri olan marka. satis sonrasi hizmetleri ise "sark kurnazligi" tadinda.

annem bunlardan bir ocak aldi, aldigi gunden beri ocak serviste.

servisleri rezalet, musteri hizmetleri ise daha da kotu. yaklasik 3 aydir ocak 5-6 kere servise gidip gelmesine ragmen hala duzgun calismamakta, servis calisiyor diye israr etmekte, musteri iliskileri de "biz size ayipli mal satmisiz, degistirelim" seklinde yaklasarak musteri memnuniyeti saglayacagina "servis calisiyor diyor, servise gore calisiyorsa biz bir sey yapamayiz" diyerek servisi koruyor.

ozellikle son bir aydir ocak serviste, parca bekliyor. servis gelmedi diyor, bunlar gonderdik diyor, bir gun daha bekleyin, iki gun daha bekleyin diye oyaliyorlar. parca geliyor, uygun parca gelmemis, baska bir modelin parcasi gelmis, tam uymuyor, yine bekletiyorlar yine bekletiyorlar. yardimci olmak adina yaptiklari simdiye kadar hic bir sey olmadi.
  • benim için ekşi sözlük denen şeyin ortaya çıkardığı en acayip eserdir. hem gerçek hayatta hem de sözlükte en iyi arkadaş, entryleri okunmadan güne güzel başlanmayan bi yazar, bi nevi başlı başına state-ül art'tır kendisi.
    (bkz: yere göğe sığdıramamak)

son zamanlarda sözlükte gülmekten gözümden yaşlar getiren nadir entrylerden olan şu entrynin de sahibidir. hatta şu cümlesini al atasözü diye yaz arkadaş: kimse demesin seks ile maydonozun ne ilgisi var diye. :))))
  • turkiye nazarinda kaliteli urunler ureten ve kayseri organize sanayii'den uretim yapan firma,yabanci sermaye'ye para vermektense tercih edecegim marka.
hesabın var mı? giriş yap