şükela:  tümü | bugün
 • henuz acilmamis olmakla birlikte, istiklal caddesinin taksim'e yakin kisminda yer alan absurd mekan. kalp seklinde dev bir simit gorunumlu tuhaf bir nesne asili on tarafinda, bununla da yetinilmemis, kapinin uzerine bir cikinti kondurulup, uzerine gercek boyutlarda iki simitci heykeli yerlestirilmis. gorunuse bakilirsa birkac katli bir mekan; insan merak ediyor, simit icin bu kadar yatirim yapmak akil kari midir diye...
 • abi bana bi simit bide gazoz diyebileceginiz mekan. $uphesiz ki hepimiz ilkokulda tenefuste simit kola yapmı$ızdır. bu bakımdan anlamı ve mu$terisi de fazla olacaktır, bazıları icin absurd olabilir o ayrı. artı bu mekan ba$ka illerden birinde ya da semtlerden birinde varlıgını önceden de surduruyordu - yani ilk $ubesi de degil (diye duydum).

  (bkz: ayran simit guzelligi)
  (bkz: caysız bir simit mutsuz bir simittir)
  (bkz: istanbulda taze simit sorunsalı)
 • amerika ve kanadadaki bagel ya da donut satan dukkanlarin turk versiyonu gibi geliyor bana. istiklal caddesinde tam olarak fitas sinemasinin karsi caprazinda konuclanmistir. dunkin donutsin biraz yanindadir, boylece isteyen donut yer isteyen simit. (bkz: hayirli olsun)
 • bogazici universitesi nin tam karsisinda da ayni formatta acilmis citir simit adli bir yer vardir.
 • garsonlarının bazı bünyelerde sinire sebep olabildiğini gözlemlediğimiz** girişindeki heykelciklerin oldukça gerçekçi yapılmış olduğu gereğinden alçak masalarının rahatsızlık verdiği fakat bütün bu ufak tefek olumsuzluklarına rağmen* güzel bir mekan.
 • istanbul'da firindan taze cikmi$ istanbul simidi(evet, istanbul simidi, gevrek falan degil) yenilebilecek leziz bir fast food mekani. istanbul'un en guzel semtlerinden beyoglu'nda istiklal caddesi'nde sokaktaki simitciyle ayni fiyata simit satmasi bir yana, okuz garsonlari obur yana. garsonlar okuz diye taze simit yemeyecek miyiz diyenlere, paket servisini oneriyoruz. simit-ayran, simit-gazoz, simit-cay ikililerini menu olarak sunmalari muhtemel.
 • kaşarlı simitleri ve tahinli çöreği ile gönlümde yerini almış, sabahları mutlaka uğradığım ve her gittiğimde kalabalık olduğunu gözlemlediğim yer.
 • bir gun acilmasi en buyuk hayalim olan istanbulda acilmi$ mekan.

  ya$asin simit!
 • isimlerinin simitci olmasina ragmen utanmadan pastane simidi** satan postmodern turk donutcusu. dejenere bir ilgi odagi olmasi da cabasidir. caddeye tasan anlamsiz bir kalbalik vardir onunde.
 • ankara yüksel caddesindeki ufak ama boyundan büyük para basan mekan. rahatsız tabureleri vardır pek çok benzeri gibi; hassas bir poponuz var ise batar durur. adını ilk duyduğumda neler beklemiştim, simit şeklinde masalar, simit şeklinde koltuklar. dev bir simitin susamları ile yazılmış simit dünyası tabelası ya da hiç ri şey olmadı etrafta dolaşan simit adamlar. büyük bir hayal kırıklığı idi benim için burası.

  bir de ironman kişisinin 4 dakika boyunca camekanın önünde durup mamullere bakmasından sonra simit alabilir miyim dediği mekandır. be adam niye bekliyorsun o zaman demek gelir bu an için kişinin içinden, kaldı ki zaten demişimdir.

  son olarak biz burada simit yerken genelde 100 kadar çevik kuvvete bağlı polis tarafından sıkı sıkıya kuşatılırız, nedendir hala anlaşılmamıştır.