• boşta olan ve birbirinden nefret eden iki karşı cins arkadaşa "siz sevgili olsanıza" demektir.

(bkz: siz sevgili olsanıza diyen arkadaş/#27502108)
  • sınavlara çalışmayıp çaktırmadan dersi dinleyerek sürekli ortalamanın üzerinde gezinmek. çaresizce inekleyen malların bu gevşekliğe rağmen ortaya çıkan sonuca anlam verememesinden sapıkça zevk almak.
  • yeni yeni yuzme ogrenen 10 yaslarindaki kuzenime yasattigim ozguvensizlik hissidir bu.

kendisi suyun altindan ne kadar hizli ve usun sure yuzebildigini bana her gostermeye calistiginda, o suya dalar dalmaz benim de suda; hizli adimlarla onunla senkron bir sekilde ayni yonde yuruyup ilerlemem ve kuzenimin durup suyun yuzeyine cikip baktiginda beni hemen yani basinda gormesini saglayarak, ne kadar uzun mesafeye yuzdugunun gurur ve sevincini ona yasatmamam.
    'ama deliler gibi yuzdum. nasil olur?' dediginde de , 'bir dahakine yaparsin. sanirim ters yonde akinti var ya da sen oldugun yerde cirpinip duruyorsun.' dememle yakalanan sadistce keyif.
  • sinemada yanındakinin patlamış mısırına çiğnenmiş sakız atmak bu sınıfa girebilir kanımca.
  • fobisi olduğu bilinen birine, fobisiyle ilgili şaka yapmak.
  • öğrencilikte para bozdurmak istediğiniz ve ''50 kuruş eksiğine bozarım'' şeklinde yanıt aldığınız bakkalın dükkanının anahtar deliğine 100 metre ilerideki bakkaldan 50 kuruşa alınan capon yapıştırıcısının tamamını ortalık sakinledikten sonra boca etmek.
  • asansörü çağırıp,merdivenleri koşarak çıkmak.kime yapıyorum niye yapıyorum bir türlü kestiremedim bu ibneliği.enerji tasarrufu desen, değil.bambaşka
  • tavlada bir kırık sahibiyken "mars geliyoo!!" diye diye pul toplayan arkadaşa karşı arka arkaya 3 tane 6-6 sonra da 5-5 atarak oyun yapmak.

ben hayatımda böyle sevindiğimi hatırlamıyorum.
  • çoğu kez birden gelir akla, plansızdır.
    misal: karganın, yüksekten terasa bırakma yöntemiyle, defalarca deneme sonu kırmayı başardığı cevizi kargadan önce kapıp, gözünün içine bakarak yemek.
hesabın var mı? giriş yap