• tümseklerde yavaşlamayan arabadır kendisi.. anlarsınız hemen..
  • trafikte bayılıyorum bunlara.*

hele bir de logoyu kocaman kocaman yazmıyorlar mı? ona rağmen içindeki hödüğü dizginleyemeyip, sizi sıkıştırıp, taciz etmeye çalışmıyorlar mı? alıyorum plakayı, atıyorum hafızaya, beyin bedava. hiiiç üşenmiyorum, ulaşıyorum en yüksek mercilere. diyorum ki sen yetkili bi abiye benziyosun, böyle böyle. geçen gün ismi lazım değil, baş harfi sırma, kurumsal bir şirketin distribütörüyle görüştüm bu şekilde. adam benden çok sinirlendi başıma gelen olaya, yatıştıramadım vallahi. benden naif, diyor ki: ''benim anama bacıma yapsalar hoşuma gider mi?'' kendi kendini sinirlendiriyor.

hayır, niye sıkıştırıyorsun? zaten istanbul trafiğindeyim her gün. üstelik de artık yama tutmayan eğitim sisteminin içinde, türkiye'de bir kadınım. yani, kanser olmak için tüm şartlara sahibim bırak ecelimle ölürüm birkaç yıla. trafikte niye ölelim?
  • arazide şirket arabası kendi 4x4ünden daha rahat ilerler demişti bir arkadaş. şimdi anlıyorum ne demek istediğini 2012 model mazda 3lerle çıktığımız dağı bayırı düşününce. kendi arabam range rover olsa bile çıkmam şirket arabasıyla çıktığımız yerlere.
  • bir çalışana yapılacak en karlı ve en akıllıca ödemedir. 10 bin üzeri kazanan her çalışana, bir sonraki zam olarak verilmesi gerekendir.

not: aşağıdaki rakamlar durumu yaklaşık olarak anlatmak amacıyla uyduruldu. kesin hesaplar değil.

şimdi çalışana 2000 tl prim ödediniz diyelim.
    çalışanın eline 1500 tl geçecek.

2000 tl araca kira öderseniz bunu vergiden düşeceksiniz, size 1700 liraya gelecek.
    çalışan ise üstüne vergi vs bir sürü masraf ödeyeceğinden 3000 tl verse sahip olamayacağı aracı kullanacak.

çalışana 1300 yerine 3000 tl değer yaratmış olacaksınız.

en önemlisi çalışanın kafasını karıştıracaksınız. çünkü çalışan işten ayrılırsa 100 bin tl’lik arabayı kaybedeceği hesabına düşecek.
  • bunu kullanırken bazıları nedense direk orospu çocuğuna dönüşür. acaba öyle bi paketmi veriliyo yanında.
  • eger arac takip cihazi takilmissa oyle kafaniza gore yok benzin bedava, alirim sevgilimi gezerim falan diyemeyeceginiz aractir. tabi bu sizin sirketinizin kurumsal yapisiyla alakali biraz. gerci bu devirde sirket arabasinda arac takip cihazi olmayan firma var midir orasi tartisilir. hersey kayit altinda mutlaka ama gormezden gelinen seyler olabilir tabi.

birde anlamadigim birsey var insan nasil kendisine ait olmayan bir arabayi hor kullanir. ulan ben bana ait olmayan herhangi birseyi basina is gelir falan diye daha ozenle kullaniyorum.
  • trafikte tamponuna yapışarak giden, makas atan, tümseklerde yavaşlamayan, yaya geçidinde yayalara yol vermeyen araçlardır.

fiat egea, ford focus, renault symbol, toyota corolla gibi araçlardır bunlar. ekseriyetle beyaz renk olurlar ve plakalıklarında filo şirketlerinin reklamı yer alır.
  • şirketine göre değişen kalitede araçlardır. benim eski şirketimde rütbeye göre bir modelleme de vardı. en alt seviye, satıcılar ford focus 1.6 tdci trend kullanırken, ürün müdürleri ford focus ghia kullanırdı. ulusal satış müdürleri ve servis müdürlerine ise volkswagen passat uygun görülmüştü. kısım direktörleri ise bmv 320 d ile donatılmıştı. fakat aradan kıl bazıları çıkıp passat yerine avensis veya vectra ya da c 5, bmv yerine audi a4 veya saab 9,5 da elde edebilirdi. şirket arabalar için hiç bir ek ücret almazdı. ve ben bu şirketten istifa ettim. *
  • benzinin bedava olması harika ama üzerinde logo olması sinir bozucu olan arabadır. damgalı eşşek gibi dolaşırsın, her an her yerde şirketten birilerine yakalanma ihtimalin vardır.
  • sürdüğünüzü sandığınız ama aslında sizi sabah zorla evinizden alıp işinize götüren vasıtadır..
hesabın var mı? giriş yap