• sırp yunan ve ermenilerle neden kürtler aynı safta tutuluyor ki acaba ? bu milletler bir çok katliam yapmış çok fazla cana kiymistir. pkk da bunlar gibidir.

ancak kürt demek pkk demek değildir. türk ermeni yunan ingiliz amerikan asıllı bir çok vatandaş da pkk yi desteklemekte. arada kaptırıp kürtlere giydirmekte neyin nesi ?

edit: safkan türküm
  • kötü yada iyi olmayı kendin seçebilirsin ama ırkını seçme hakkına sahip değilsin. dolayısıyla irade dışı olgulara nefretle bakmak yada düşman olmak ne kadar akıl karı bir şey. yani bir tavuğa sırf tavuk olduğu için kin beslemek gibi bir durum aslında.
  • tarih bilmiyordur. olay düşman olmak değil ellerine fırsat geçtiğinde bu milletlerin bizim halkımıza yaptıkları zulümleri bilmek. geleceğe giderken geçmişi de unutmamak gerekir..
  • ayrıca lgbt-i yi de sever.
  • muhattap almıyorum.
  • şaka mısınız ya hadi kürtleri bile anlarım da sırplara niye düşman olalım kardeşim oldu olacak kamboçyalıları falan da ekleseydiniz. bizi düşman yapacak başka millet bulamadınız galiba
    tanım: bolca başkası adına utanmamıza neden olan entryler içeren bomboş başlık.
  • abd'deyken tanıştığım çok yakın bi sırp arkadaşım var. belgrad'da designer olarak çalışıyor. size şöyle diyeyim gençler benim 10 civarında core arkadaş grubum var. bu çocuk onlardan biri.

ermenileri de seviyorum, geçenlerde sözlükten birisiyle tanıştık. hiç diaspora sikine falan girmem, size de tavsiye etmem ne gereği var. hem ondan önce 6-7 eylül olayları var utanmamız gereken. onlarla sanat konuşun, fakirliği konuşun, onların bi alkolü var adını unuttum ondan var mı lan sende kafaları çekelim diyin. ermeniler kafaları güzelken türklerle çok iyi anlaşan bi millettir. ben tecrübe etmedim henüz ama gidenler yazıyor.

yunanlar desen yakın arkadaşlarım atinaya gitmişti geçen yaz. çok istemiştim lan. sıkıldıkça şunları izliyorum baksana ilik gibiler:
    https://www.youtube.com/watch?v=hexsxuf1txe
    besim tibuk 90'lı yıllarda yunanlılarla problemlerimizi çözmeye falan gidiyordu. ben işte o kafadayım. bizim birileriyle düşman olmak gibi bir şansımız olamaz. herkesle anlaşabilirsin ona yetecek kültürümüz de zekamız da samimiyetimiz de var.
  • bana düşman olana düşman olurum. doğam gereği böyle. ama benimle iyi geçinen herkesle iyi geçirim.

eski çalıştığım yerde ermeni bir kadın vardı. öğle yemeği rastgele aynı masalara denk geldik ve öyle sohbet ederken nereli olduğumuz konusu açıldı. ben ermeniyim dedi. dedim sorun değil yahu neden öyle çekinerek söyledin. dedi işte kötü geçmişimiz var. dedim insanalar birbirine düşman olmaz, devletler olur. sonra ise baya baya dost olduk. arada tatlı, börek yapar mutlaka bana da verirdi.

halkları birbirine bıraksanız ne kavga çıkar ne gürültü. bazı devlet adamları, kötü insanlar tarafından çıkıyor bunca kötülük.
  • gereksiz düşmanlığın hiçbir işe yaramadığı gerçeğini görmüş ve bunları aşmıştır.

tek kriterin iyi insan / kötü insan olmasi gerektiğinin de farkına vararak dil, din, ırk... ayrımı yapmıyordur. sonuna kadar da haklıdır.

dünyayı ve insanlığı sevgi dışında hiçbir şey kurtaramaz.
  • benimdir bu

aksi durumdaki önyargılı insanlar için hep üzülmüşümdür.
hesabın var mı? giriş yap