• baktıkça içinde kaybolunan bir tevfik fikret tablosundaki duygudur.
  • hiç sevmediğim, görüş mesafesinin düşük olduğu bir hava türü.

bu sis beni öldürecek tanrı derhal sigarayı bırakmalı.
  • grafik kartı zayıf bilgisayarda gta 3 oynamak gibi.

(bkz: çoluk çocuk bilmez)

edit: (bkz: zengin çocuğu da bilmez) onun grafik kartı hep geforce 2200 falandır
  • en güzel yanı odanızın penceresinin önünde bir sokak lambası varsa, o lambanın altında dans eden taneciklerin büyülü filmini izlemektir.
  • son günlerde istanbul'a musallat olan hava. sabah bir kalkıyoruz, istanbul sis, pus altında. camdan dışarısını göremiyoruz. ev sanki beyazımsı gri bir bulutun içinde.
    benim gibi bulanık havaları sevenler için harika bir manzara...
    böyle havalarda istanbul daha bir güzel gelir bana. öyle her şehre yakışmaz puslu hava. istanbul da benim gibi sever puslu havayı. başkalarına kirli görünür bize gizemli. havai ruh hali şuh bir kadına dönüşür birden. hem gizemli hem tehlikeli. o pusun içinde ne sırlar gizli. ne güzellikler ne çirkinlikler ne cinayet filmleri...
    eğer bir hava olayı olsaydım sisli, puslu, kirli bir hava olurdum. ve eğer bir şehir olsaydım da istanbul olurdum. o yüzden birbirimizi bu kadar iyi anlıyoruz, o yüzden kopamıyoruz. birbirimizin yaralarını iyileştiriyoruz belki...
  • dağlık arazi çukurlarında hayat bulmaya çalışan şehirlerin, konumları gereği rüzgar tarafından taşınamayan kirli havalarının çoğunlukla sanıldığıdır.
    sisten göz gözü görmüyor sanırsın oysa gözüne işlevini kaybettiren peroksi asetil nitrattır.
  • gizem yüklü bir sahneyi izliyormuş gibi hissettiren havadır. sabahın erken saatlerinde, böyle bir havada dışarı çıkıp yürüyüş yapmak ise ayrı bir huzur verir insana.
  • sis… biraz yakını görebiliyorsun. ilerisi hakkında yapabileceğin yalnızca tahmin. güneşin varlığını fark ediyorsun ama emin değilsin. her şey perdeli. ömür gibi, inanç gibi bir şey.
    görsel *
  • hava kirliliğine işarettir. temiz havada sis olmaz.
  • en sevdiğim doğa olayıdır. insana huzur verir, böyle yaşadığını hissedersin. özellikle dün çok güzel bir sis vardı. film tablosu gibiydi her şey.
hesabın var mı? giriş yap