aynı isimde "sivas (film)" başlığı da var
396 entry daha
  • sivas'ta doğdum, memleketimdir.

kaç tane ocak söndüğünden herkesin haberi var.kaç kişinin zalimce yakıldığından.fakat şu an ki nesilin suçu ne?
    30 - 40 tane adam madımak otelinde o kadar vatandaşımızı cani bir şekilde yaktılar fakat benim bir sivaslı olarak bununla bağlantım ne? sivaslı olmak mı? her defasında ben;

-nerelisin?
    +sivas
    - yananlardan mısın ? yakanlardan mı ?
    + yananlardanım

muhabbetiyle karşılaşmak zorunda mıyım? alevi olmasaydım kim bilir nasil tepkiler alirdim.
    peki alevi olmayanlar mi yaktı? hepsi yakın mı dedi ? alevi olmayanlarda üzülüyor, onlarda lanet ediyor ama yapılmış bir olaydan ötürü şu an ki ,- olayla hiçbir alakası olmayan kişilerin sanki onlar yapmışcasına yargılanması, suçlanması nasıl bir duygudur tahmin edebiliyorum

ermenilerin şu an ki tutumunu, kendinizi nasıl hissettiğinizi bir göz önüne alın, sonra sivaslı olmanın ne kadar zor olduğunu hayal etmeye çalışın.geçmişte senin yapmadığın olaydan ötürü seninde suçlanmanı.

annem amasyalı, babam sivaslı ikiside alevi. bir sen alevisin derler ayrim yaparlar, bir madımak olayindan dolayı ayrim yaparlar. sivasli olmak zor ama herşeye rağmen çok seviyorum memleketimi.
  • memleketim olan şehir.
397 entry daha
hesabın var mı? giriş yap